Tag: серија а
рома врза три победи во серија

ВИДЕО: Рома со минимална победа против Торино

пред 5 дена
чекор назад во битката за скудетото

ВИДЕО: Милан поразен на „Сан Сиро“ од Сасуоло!

пред 6 дена
Уште еден шок за „Старата Дама“

ВИДЕО: Запата е херојот на Аталанта, Јувентус трет пат загуби на домашен терен

пред 7 дена
Фиорентина прими два гола за две минути

ВИДЕО: Голот на Влаховиќ недоволен, Емполи со магичен пресврт

пред 7 дена
ПОВТОРНО ЈУВЕНТУС ВО СКАНДАЛ

Нов скандал ја тресе Италија: Истражители влегоа во Јувентус, се испитуваат околу 50 милиони евра

пред 7 дена
ФИОРЕНТИНА ЌЕ МОРА ДА ГО ПРОДАВА

Цела Европа тргна по Србинот: И Манчестер Јунајтед го сака Душан Влаховиќ

пред 7 дена
ДЕМОТИВАЦИЈА ПРЕД ПОСЛЕДНОТО КОЛО?

Поранешен играч на славниот клуб: Милан треба да се откаже од Европа, конечно имаат шанси за Скудетото

пред 1 нед.
би можел во торино

Митровиќ, ако не може Влаховиќ – Италијанскиот гигант подготви план Б.

пред 1 нед.
Одлични вести за „Росонерите“

Стефано Пиоли и Милан се договориле за нова соработка

пред 1 нед.
ЌЕ ГО ИЗДРЖИ ЛИ СЕГА ЈУВЕ НАПАДОТ

Тухел тргнува по најголемата ѕвезда на Јувентус: Челзи ќе понуди вистинско богатство за Федерико Киеза

пред 1 нед.
ДОБРА ИТАЛИЈАНСКА ВЕЧЕР ВО ЕВРОПА

ВИДЕО: Милан со три од Мадрид ги остави надежите за пласман во елиминациите, Реал го однесе Интер во осминафиналето

пред 1 нед.
го чека пауза

Страшни вести за Наполи. Најдобриот напаѓач оди на долга пауза поради тешките повреди на лицето

пред 2 недели
несторовски остана на клупата за резерви

ВИДЕО: Торино поуспешен од Удинезе во последниот дуел од Серија А

пред 2 недели
верона со нов триумф

ВИДЕО: Верона во судиското надополнување до победа против Емполи

пред 2 недели
По дуелот со Сринијар

Осимхен во аут најмалку еден месец, има повеќе скршеници на лицето

пред 2 недели
НЕ СЕ ЗАЛАГАЛ ДОВОЛНО

Проблем плус за Мурињо: Влегол во жесток конфликт со еден од најдобрите играчи

пред 2 недели