Tag: серија б
огромен пад во кариерата

Вилшер не може ниту во Серија Б.

пред 2 мес.
лоша политика на клубот доведе до ова

Некогашниот Италијански прволигаш пред згаснување

пред 2 мес.
ДОСЕГА САМО НА ОДРЕДЕНИ МЕЧЕВИ ИМАШЕ

Технологијата ќе биде секаде во Италија: ВАР и во Серија Б од стартот на сезоната

пред 3 мес.
најверојатно се селат во понизок ранг

Италијанските клубови на работ на банкрот

пред 3 мес.
Се врати во клубот по 20 години

ВИДЕО: Спектакуларен кам-бек, Буфон е новото засилување на Парма

пред 4 мес.
ПО 20 ГОДИНИ ПОВТОРНО ДОМА

Се враќа каде што започна се: Буфон во напредни преговори со Парма

пред 4 мес.
НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА ЛЕГЕНДАРНИОТ НАПАЃАЧ

Беневенто е минато: Филипо Инзаги има нов клуб, повторно ќе се бори за влез во Калчото

пред 4 мес.
ПАТУВА КОН ТУРЦИЈА

Се уште нема нов договор со Монца: Марио Балотели повторно ја напушта Италија?

пред 4 мес.
неможе без скандали на чизмата

Италија: Нема место во Купот за малите клубови

пред 4 мес.
ПО 20 ГОДИНИ ПОВТОРНО КАДЕ ШТО ЗАПОЧНА?

Скај Спорт: Буфон се враќа во матичниот клуб за да му помогне експресно да се врати во Калчото

пред 5 мес.
ВЕНЕЦИЈА ИГРАЧЕ И ВО СЕРИЈА Д

Конечно во елитата: Последен пат во Серија А играа во 2002 година, два пати банкротираа, сега се назад во Калчото

пред 5 мес.
познат и последниот учесник во серија а

Венеција е последниот патник во Серија А

пред 5 мес.
НЕВЕРОЈАТЕН КИКС НА ТИМОТ НА ПИПО ИНЗАГИ

ВИДЕО: Беневенто во 93-тата минута прими гол кој може да ги чини испаѓање во Серија Б

пред 5 мес.
САЛЕРНИТАНА МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ НАСТАП ВО КАЛЧОТО

Радост и проблеми за Лотито: Сопственикот на Лацио мора да ја продаде Салернитана поради пласманот во Серија А

пред 5 мес.
АТРАКТИВНАТА ПРИСИЛИЈА ГО СЛАВЕШЕ ВЛЕЗОТ НА САЛЕРНИТАНА ВО КАЛЧОТО

ФОТО: Оваа актерка од филмови за возрасни стана главна тема во навивачкиот свет

пред 5 мес.
втората екипа на лотито се врати во серија а

Салернитана по пауза од 22 години се врати во Серија А

пред 5 мес.