Tag: серија
Бурен последен ден за трансфери

Киеза потпиша за Јувентус, Де Шиљо се пресели во Лион

пред 3 недели
без победник на „олимпико“ во Рим

ВИДЕО: Дербито во Серија А заврши без победник, Интер и Лацио одиграа нерешено

пред 3 недели
прва победа сезонава за сасуоло

ВИДЕО: Сасуоло постигна четири гола против Специја а можеше вкупно шест

пред 1 месец
Елмас со Наполи гостува кај Парма

Од денеска во Серија А се игра со публика

пред 1 месец
Првата понуда категорично одбиена

Јувентус нуди 50 млн евра за Мората, Атлетико бара тројно повеќе

пред 2 мес.
Наполи бара 80 милиони евра

Нијанси го делат Кулибали од Манчестер Сити

пред 2 мес.
прогноза на големата легенда

Липи: Пирло ќе биде успешен како Зидан

пред 2 мес.
Босанецот лани беше блиску до трансфер во Интер

Бремената сопруга го наговара Џеко да ги откачи Јуве и Интер

пред 2 мес.
дуел на двајцата стандардни репрезентативци

ФОТО: Елмас од првата минута, Пандев на клупа на македонскиот дуел во Серија А

пред 4 мес.
Бреша водеше со 2:0 но освои само бод

ВИДЕО: Важен бод за Џенова и Пандев во битката за опстанок во Серија А

пред 4 мес.
ДОКОЛКУ СЕ ПРИМЕНИ ФРАНЦУСКОТО СЦЕНАРИО

Доколку Серија А не се доигра, Милан ќе биде најголем губитник, Јувентус шампион на Италија

пред 6 мес.
инзаги е клучот за одличниот лацио

Легендата на Лацио верува дека титулата ќе се врати во Рим

пред 7 мес.
„Секој мора да загуби нешто, после оваа пауза“

Малаго: Време е да се донесат битни одлуки во фудбалот

пред 7 мес.
„Интер останува во трка за Скудетото“

Дел Пијеро: Конте има животински темперамент

пред 8 мес.
Тренерот на барселона по поразот од Гранада

Валверде: Загрижен сум за нашата форма на гостувањата, овојпат не заслуживме победа

пред 1 година
ТИМОТ ОД ЏЕНОВА ИМА НОВ СОПСТВЕНИК

Фереро ја продаде Сампдорија

пред 1 година