Tag: севилја
МОМЦИТЕ НА ЗИДАН ПРОПУШТИЈА ВАЖНИ БОДОВИ

ВИДЕО: Десеткуваниот Реал Мадрид не успеа, само реми од гостувањето кај Гетафе

пред 2 дена
ДУРИ ЧЕТИРИ ТИМА ВО БИТКА ЗА ТРОФЕЈОТ

ВИДЕО: Атлетико стигна до голема победа- во Шпанија не очекува крајно неизвесна битка за титулата

пред 2 дена
Реакција по поразот од Севиља

Диего Симеоне: Знаеме што правиме и не се плашиме од ништо

пред 2 недели
ФАНОВИТЕ ГИ ИСПРАТИЈА ЗА СЕВИЉА

ВИДЕО: „Гори“ Баскија, лудило пред мечот на годината меѓу Атлетик Билбао и Сосиедад

пред 3 недели
НЕ Е НАВИКНАТ ЧОВЕКОТ

Голманот на Севиља после постигнатиот гол: Не знаев како да прославам (ВИДЕО)

пред 4 недели
НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВАШЕ ДЕКА ТОЈ ЌЕ БИДЕ ОПАСНОСТ

ВИДЕО: Неочекуван голгетер во Ла Лига- голманот на Севиља постигна гол и донесе бод за својот им

пред 1 месец
Шпанскиот тим немаше сили за подвиг во Германија

ВИДЕО: Халанд двоен стрелец, Борусија Дортмунд преку Севиља до четвртфиналето во ЛШ

пред 1 месец
„милионерите“ имаат убава предност

ФОТО: Дортмунд со Халанд во составот, Севилја се надева на „чудо“

пред 1 месец
важни бодови за опстанок

Елче направи суепер изненадување, ја реши фаворизираната Севиља

пред 2 мес.
ТРЕНЕРОТ НА СЕВИЉА НЕЗАДОВОЛЕН ОД СУДИЈАТА

Лопетеги после поразот од Барселона: Срамота е, ја доживеавме најсуровата страна на фудбалот

пред 2 мес.
ПОЧЕТНА ЦЕНА 200 ИЛЈАДИ ЕВРА

ФОТО: Се продава Поршето со кое Марадона заврши на насловните страни

пред 2 мес.
Во „Копа Дел Реј “

ВИДЕО: Барселона се пласираше во финалето, Севиља потклекна во продолженијата

пред 2 мес.
ПРЕКРАСЕН ГОЛ ОД ФРАНЦУЗИНОТ

ВИДЕО: Бомба на Дембеле во мрежата на Вацлик

пред 2 мес.
Севиља немаше против игра за новата тактика

Куман: Движењето без топка на теренот беше клучот за нашиот успех и победа

пред 2 мес.
„Каталонците“ за момент се искачија на второто место

ВИДЕО: Барселона ја совлада Севиља, Меси избегна црвен картон па даде гол

пред 2 мес.
Интересна анализа од тренерот на „каталонците“

Куман пред дербито со Севиља: Притисок чувствуваат и тие и ние и сите во модерниот фудбал

пред 2 мес.