Ознака: шахтјор
Не очекуваат интересни реванши

ВИДЕО: Баер со опиплива предност против Ренџерс, Шахтјор славеше во Германија

пред 4 мес.
Вулвс се мачат во Грција

ВИДЕО: Шахтјор води кај Волфзбург, Баер има предност во Шкотска

пред 4 мес.
Нерешено е во Загреб по првото полувреме

ВИДЕО: Олмо со евро гол ги налути анти-спортистите од Манчестер

пред 7 мес.
во милано се игра супер дерби

ЛШ: Решавачки дуел, Аталанта го пречекува Динамо Загреб, Адеми во комбинација за настап

пред 7 мес.
Тете израмни во 97 минута од пенал

ВИДЕО: Драматичен крај во Загреб, Адеми постигна гол во ремито со Шахтјор

пред 8 мес.
Официјални состави за дуелот во Загреб

ФОТО: Адеми го предводи Динамо Загреб против Шахтјор

пред 8 мес.
шахтјор - динамо загреб 2-2

ВИДЕО: Адеми повторно се повреди, Динамо освои бод, пенал за истрага на УЕФА во Украина

пред 9 мес.
момент за истрага

ВИДЕО: Дали голманот на Шахтјор направи намерен пенал ?

пред 9 мес.
динамо загреб и шахтјор без право на пораз

Лига на шампиони: Аталанта во „невозможна“ мисија на гости кај Сити

пред 9 мес.
бергамашите запишаа втор пораз

ВИДЕО: Соломон херој кај Шахтјор за победа над Аталанта во 95 минута !

пред 9 мес.
ШОК ЗА „КРАЛЕВИТЕ“

ВИДЕО: Клуб Бриж води против Реал во Мадрид со 2-0 по само 45 минути игра

пред 9 мес.
ќе продолжи како тренер во Шахтјор

Дарио Срна стави крај на активното играње фудбал

пред 1 година