Tag: Шалке
егзодус во тимот од гелзенкирхен

Распродажба во Шалке 04 , тимот го напуштаат дури десет фудбалери

пред 2 мес.
БОРУСИЈА СО ПОБЕДА УТРЕ Е ВО ЕВРОПСКАТА ЕЛИТА

ВИДЕО: Шалке го шокираше Франкфурт и му направи услуга на најголемиот ривал Дортмунд

пред 3 мес.
ШАЛКЕ ЌЕ ЈА ЗАВРШИ СЕЗОНАТА СО ПОМАЛКУ ОД 20 БОДОВИ

ВИДЕО: Херта со пресврт стигна до важна победа во битката за опстанок во Бундес лигата

пред 3 мес.
„Заедно паднавме, заедно ќе се вратиме “

ФОТО: Поддршка од Германија за Вардар и братскиот клуб испадна, заедно ќе се вратиме посилни!

пред 3 мес.
ПОБАРА ПРОШКА

Судот ја донесе пресудата: Поранешниот германски репрезентативец оди во затвор поради ширење детска порнографија

пред 3 мес.
ЗА ГЕРМАНИЈА ИМА 47 НАСТАПИ

Сега ја чека казната: Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид пред суд призна дека поседувал детска порнографија

пред 3 мес.
сезонава запиша само две победи

Шалке испадна од Бундлеслигата по 30 години настапи во елитата на Германија

пред 3 мес.
Ефикасно попладне во германија

ВИДЕО: Баерн Минхен сигурен кај Вердер, Волфсбург го прегази Шалке

пред 5 мес.
СО ЕДНА НОГА ВЕЌЕ СЕ ВО ВТОРА ЛИГА

Големата криза во германскиот великан кулминира: Шалке го назначи петтиот тренер сезонава

пред 5 мес.
СЕ ПРОДЛАБОЧУВА КРИЗАТА НА ШАЛКЕ

ВИДЕО: Лајпциг и Волфсбург се пласираа во четвртфиналето од Купот на Германија

пред 6 мес.
турчинот го засилува шампионот на англија

Клоп и Ливерпул со екстра засилување, Кабак доаѓа во редовите на шампионот

пред 6 мес.
баерн ја опрвада фаворитската улога

Баерн Минхен го дотолчи Шалке, победа со „покер“ голови

пред 6 мес.
Во Бундес лигата

ВИДЕО: Шалке конечно победи, Фрајбург со лекција за Келн

пред 7 мес.
доминација на гостите во саботното попладне

ВИДЕО: Разочарувачко попладне во Германија, Реми на Лајпциг, Шалке пак поразен

пред 8 мес.
шалке нема победа сезонава, отказот беше неминовен

Шалке му даде отказ на Баум и на негово место наименува легендарен член на клубот

пред 8 мес.
хорор повреда во 11 минута, шалке не знае за победа од јануари

ВИДЕО: Шалке заборави да победува, 27 натпревар без триумф, страшна повреда на Марк Ут

пред 8 мес.