Tag: шампион
седма титула за американците

ВИДЕО: САД е новиот шампион на Голд Купот

пред 2 мес.
шампионатот се оржи во струга

Филип Михов од ШК Алкалоид е новиот првак на Македонија

пред 2 мес.
прва швајцарска тенисерка со вакво достигнување

Белинда Бенчиќ е нов олимписки шампион во тенис

пред 2 мес.
шампионот ќе биде познат по продолженијата а можеби и пеналите

ВИДЕО: Нерешено по основните 90.минути Англија и Италија одат во продолженија да го решат победникот

пред 2 мес.
10 титула за барселона

Барселона е нов ракометен шампион

пред 3 мес.
славеше со голем пресврт

Ѓоковиќ го освои Ролан Гарос за 19. грен слем титула

пред 3 мес.
поседуваат голем квалитет

Руни: Франција е најголем фаворит на ЕУРО 2020, никој не е како нив

пред 3 мес.
историска прва титула за жолтата подморница

ВИДЕО: Виљареал е освојувач на Лигата на Европа, Жолтата подморница по пеналите подобра од Јунајтед

пред 4 мес.
неизвесно во последното коло во турција

Бешикташ е нов шампион на Турција

пред 4 мес.
лестер го совлада јунајтед

ВИДЕО: Лестер го совлада Јунајтед и го промовираше Сити во нов шампион на Англија

пред 4 мес.
Срушен рекордот на Мухамед Али и Леон Спинкс

ФОТО: Алварез ги собра сите појаси, со нокаут му го затвори окото на Сондерс

пред 4 мес.
прва изјава на конте по освојување на скудетото

Конте: Вечерва среќен ке си легнам да спијам

пред 5 мес.
ТРОФЕЈОТ НЕМА ДА СЕ КРЕВА ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ

Од Англија стигнуваат добри вести: Шампионот во Премиер лигата титулата ќе слави пред навивачи

пред 7 мес.
Фотографијата која го обиколи светот

ФОТО: Хабиб и неговиот татко – една слика милион зборови

пред 11 мес.
Емоционална победа

ВИДЕО: Семоќниот Хабиб го совлада Гејчи, го одбрани шампионскиот појас па најави пензија

пред 11 мес.
ваква одбрана шампионот немал во последните 60.години...

Роналдо и дружината во историјата на Серија А, но по еден неславен рекорд

пред 1 година