Tag: шампиони
ИТАЛИЈА Е НОВИОТ ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

ВИДЕО: Италија е новиот европски шампион, „Азурите“ по пенал рулетот вторпат на европскиот трон

пред 2 недели
Шамар за Нејмар и Мбапе

ВИДЕО: Лил издржи херојски, ПСЖ остана без титулата во Франција

пред 2 мес.
за динамо 22 титула

ФОТО: Аријан Адеми и Стефан Ристовски шампиони на Хрватска со Динамо Загреб

пред 3 мес.
тимот од македонска каменица освојувач на куп трофејот

ФОТО: Баскет Кам го „преслуша“ Бадел и го освои првиот куп пехар

пред 3 мес.
белгиецот заедно со фановите

ВИДЕО: Лукаку заедно со навивачите го прославува скудетото

пред 3 мес.
нероазурите ја слават титулата

ФОТО+ВИДЕО: Навивачите на Интер излегоа да ја слават титулата, Милано обоен во „сино-црно“

пред 3 мес.
По победата над Војводина

ВИДЕО: Црвена Звезда на четири кола до крајот на сезоната ја потврди титулата во Србија

пред 3 мес.
тренерот на интер смета дека речиси е готово, титулата ја имат во раце

Конте: Скудетото е освоено и тоа во проценти е готово !

пред 3 мес.
Пред пресметката со Работнички

ФК Вардар во сабота ќе го добие пехарот за титулата во ПМФЛ

пред 11 мес.
На две кола до крајот на сезоната „Старата Дама“ слави титула

ВИДЕО: Јувентус ја продолжи доминацијата во Серија А, девета година по ред е шампион!

пред 12 мес.
гвардиола ја предава штафетата на клоп

ФОТО: Манчестер Сити го дочекува Ливерпул, шпалир за шампионите

пред 1 година
Тренерот на Вардар со емотивна објава

Васовски: Честитки за играчите, „Комитите“ беа наш 12.играч (ФОТО)

пред 1 година
клоп е првиот германец со титула во англија !

Ливерпул: Ние сме шампиони на Англија ! (ФОТО)

пред 1 година
Хрватот со став за ситуацијата во Ла лига

Ракитиќ: Ако сезоната не се доигра, ние треба да бидеме крунисани за шампиони

пред 1 година
НЕОФИЦИЈАЛНО СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО

Супер Глоуб: Вардар во четвртфиналето против Ал Мудхар или Њујорк

пред 2 години