Tag: шефилд јунајтед
МАЛОЛЕТНИК ГИ РЕШИ КАРАМЕЛИТЕ

ВИДЕО: Шокантен пораз на Евертон во битката за Европа- фенерџијата Шефилд победи на Гудисон Парк

пред 2 мес.
Шкотскиот фудбалер е уапсен од полицијата

ВИДЕО: Напаѓачот на Шефилд Јунајтед физички нападна навивач на улица

пред 2 мес.
Брајтон ја продолжи низата без триумф

ВИДЕО: Дојде и тој ден, Шефилд Јунајтед славеше во Премиер лигата

пред 3 мес.
БЕШЕ НАЈМЛАД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КЛУБ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА

Не им тргна баш најдобро: Во еден ден го загубија премиерлигашкиот статус и останаа без претседателот на клубот

пред 3 мес.
НОВА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ЏАНИ

ВИДЕО: Алиоски одигра 90 минути, Лидс успеа да слави против Шефилд Јунајтед

пред 4 мес.
СЕ ЧЕКААТ УШТЕ ЛЕСТЕР ИЛИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ВИДЕО: Челзи сигурен против Шефилд Јунајтед, им се придружи на Манчестер Сити и Саутемтон во полуфиналето на ФА купот

пред 4 мес.
Неефикасна но интересна вечер во Премиер лигата

ВИДЕО: Шефилд Јунајтед со шок за Астон Вила, Барнли освои бод против Лестер

пред 5 мес.
Актуелниот шампион на Англија посакува пресврт

Клоп: Сериозен предизвик е пласманот во топ 4 за нас, мора да победиме на што е можно повеќе натпревари

пред 5 мес.
Шефилд  Јунајтед останува на дното на табелата

ВИДЕО: Вест Хем го истисна Ливерпул од ТОП 4 во Премиер лигата

пред 5 мес.
Победникот беше одлучен со гол од белата точка

ВИДЕО: Челси е друг тим со Тухел, овојпат совладан Шефилд Јунајтед на „Бамал Лејн“

пред 6 мес.
Норвежанецот реши да се правда

Солскјер: Судијата направи две грешки кои нас не чинеа пораз

пред 6 мес.
Шампионските абиции избледеа против најслабиот

ВИДЕО: Шефилд Јунајтед слави на „Олд Трафорд“, шамар за амбициозните „Ѓаволи“

пред 6 мес.
Ќе има ли нов пресврт на „Ѓаволите“?

ВИДЕО: Де Геа „исплива“ Манчестер Јунајтед губи од последнопласираниот во Англија

пред 6 мес.
„чеканите“ ја продолжија низата победи

ВИДЕО: Јармоленко постигна гол по четири месеци, Вест Хем се пласираше во 1/8 финалето

пред 6 мес.
почина на 35 години

Поранешниот фудбалер на Шефилд Јунајтед пронајден мртов

пред 6 мес.
Португалецот е неповторлив

ВИДЕО: Незаборавните реакции на Мурињо во дуелот со Шефилд Јунајтед

пред 6 мес.