Tag: шишкарев
Се уште многу работи „лебдат“ во европскиот првак

Шишкарев: Ни најавија исплата на долговоте до крајот од оваа година

пред 6 мес.
Одлично функционира нападот на „црвено-црните“

ВИДЕО: Вардар одличен по првото полувреме против Мотор, Скубе и Шишкарев го имаа потегот на мечот

пред 8 мес.
Пола Вардар се пресели во Веспрем

ФОТО: Копија на Вардар – Македа е шестиот вардарец кој ќе го носи дресот на Веспрем

пред 9 мес.
Еден по еден, заминуваат сите вардарови ѕвезди

Официјално: Даниил Шишкарев од следната сезона во Веспрем

пред 9 мес.
шишкарев се сели во унгарскиот гигант

Веспрем се засилува со крилото на Вардар

пред 10 мес.
Црвено-црните утре ја започнуваат сезоната во СЕХА

Писонеро: Вардар на секој меч ќе оди на победа без разлика на противникот

пред 1 година
денеска го слави 31. роденден

ФОТО: РК Вардар му го честита роденденот на Шишкарев

пред 1 година