Tag: шкендија
Шкендија рутински против Беласица

ФОТО: Лидерот на табелата Шкендија со лесни три бода во Струмица

пред 3 дена
ЧЕТИРИ ТИМА ВО САМО ТРИ БОДА РАЗЛИКА НА ДНОТО

ФОТО+ВИДЕО: Вардар и Ренова одиграа реми, вистински драма ќе биде битката за опстанок, Шкендија се поблиску до титулата

пред 7 дена
Делегирани се судиите за 26 коло

ПМФЛ: Александар Ставрев ќе го суди градското дерби меѓу Ренова и Шкендија

пред 2 недели
Атрактивно и незаборавно 25 коло во ПМФЛ

ВИДЕО: Голот на колото го постигна Цаке, Шкендија на плус десет во однос на Шкупи

пред 2 недели
ПЕТ НАТПРЕВАРИ ОД 25 КОЛО ВО ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

Вечното македонско дерби се игра денеска во ПМФЛ: Вардар аутсајдер во Битола против Пелистер, Силекс ќе обиде да ја изненади Шкендија

пред 2 недели
фудбалерите добија поддршка

Комити: Ова е брука за сите тие кои го користеа и користат Вардар како оружје за политички битки

пред 1 месец
Лидерот со пресврт до убедлив триумф против ривалот

ВИДЕО: Шкендија го декласираше Вардар на „Тодор Проески“ во дербито на колото

пред 1 месец
По првото полувреме во 24 коло од ПМФЛ

ВИДEО: Мирчевски ја налути Шкендија, Вардар дозволи пресврт на „Тодор Проески“

пред 1 месец
Продолжува 23 коло во домашното првенство

ПМФЛ: Шкупи против Вардар во дербито на денот, Шкендија домаќин на Пелистер

пред 1 месец
Во продолжението од сезоната

ПФМЛ: Одреден распоредот за третиот круг, Шкендија тргнува со Пелистер, Вардар го очекува „пекол“

пред 1 месец
ПЕТ ГОЛА НА ПЕТ МЕЧА

ФОТО: Вардар успеа да стигне до бод, Работнички и Пелистер сигурни, без голови во Струмица и Тетово

пред 1 месец
ЧЕТИРИ ГОЛА НА ПЕТ МЕЧА ВО ПРВИТЕ 45 МИНУТИ

Полувреме во ПФМЛ: Работнички води со Шкупи, Вардар во негатива против Струга ТЛ, без голови на градските дербија (ФОТО)

пред 1 месец
Делегирање за 22 коло во ПМФЛ

Стојчевски ќе им суди на Вардар и Струга ТЛ, Ставрев на Шкупи и Работнички

пред 1 месец
СТАНУВА ИНТЕРЕСНО И НА ВРВОТ И НА ДНОТО

ВИДЕО: Пелистер во судиското продолжение до победа, Вардар декласиран од Ренова, Шкендија и Работнички без голови, Академија Пандев и Борец со победи

пред 2 мес.
ВАРДАР ИГРА СО ИГРАЧ ПОМАЛКУ

Шест гола во првото полувреме во ПМФЛ: Вардар во негатива во Тетово, без голови на Арената „Тодор Проески“, водство за Академија Пандев и Борец

пред 2 мес.
шкендија се зацврсти на првото место во пмфл

ВИДЕО: Евроголот на Алими против Вардар, најубав момент од 20 коло во ПМФЛ

пред 2 мес.