Tag: шкотска
уште едно признание за легендарниот тренер

Легендарниот Сер Алекс Фергусон добива статуа пред стадионот на Абердин

пред 2 мес.
ПОДЕЛЕНИ СТАВОВИ

ФОТО: Шкотите со духовита монтажа ги разбеснеа Англичаните пред финалето на ЕУРО 2020

пред 3 мес.
едногодишна позајмица

Гилмор на позајмица во Норвич: Фудбалерот на Челзи го сврти вниманието со добрите игри на Европското првенство

пред 3 мес.
загрижувачки бројки

Во Шкотска 2000 случаи на коронавирус поврзани со гледање ЕУРО 2020

пред 3 мес.
ИГРАЧ ОД ПРВА КЛАСА

Три шкотски легенди едногласно: Модриќ е магионичар, не можевме против него

пред 3 мес.
ЖАЛИ БИДЕЈЌИ СМЕТА ДЕКА ОВАА ГЕНЕРАЦИЈА Е МНОГУ ДОБРА

Иконата на шкотскиот фудбал удри по сонародниците: Тоа беше фудбал за некоја друга ера, за праисторија

пред 3 мес.
КАПИТЕНОТ НА ШКОТСКА ВИДНО РАЗОЧАРАН

Енди Робертсон им се извини на фановите: Сакавме да испишеме историја, но…

пред 3 мес.
САКАШЕ ЕДНО УСПЕА ВО ДРУГО

ВИДЕО: Стана хит- погледнете ја реакцијата на шкотски фан по голот на Модриќ

пред 3 мес.
ХРВАТСКА ОДИ ВО НАРЕДНАТА ФАЗА

ВИДЕО: Одлично изведен корнер на Модриќ и гол на Перишиќ за зголемување на водството на Хрватска

пред 3 мес.
МАЈСТОРИЈА КОЈА ВРЕДИ ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ ПОВЕЌЕ ПАТИ

ВИДЕО: Страшен гол на Лука Модриќ- Хрватска повторно води против Шкотска

пред 3 мес.
КОЦКЕСТИТЕ ВО ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ

ВИДЕО: Хрватска во шок пред елиминација- МекГрегор стрелаше за израмнување

пред 3 мес.
ВАЖЕН ГОЛ ЗА КОЦКЕСТИТЕ

ВИДЕО: Влашиќ стрелаше за многу важно водство за Хрватска

пред 3 мес.
НАВИВА ЗА ОСТРОВЈАНИТЕ

Мурињо: Сакам Шкотска да победи против Хрватска и да ја испише историјата

пред 3 мес.
Поради ковид-19

Шкотска потврди, ќе мора да се снаоѓа без еден од најдобрите против Хрватска

пред 3 мес.
Полицијата имала многу работа

ВИДЕО: Хаос во Лондон по островското дерби меѓу Англија и Шкотска

пред 3 мес.
убеден во успешно еуро

Кејн: Ќе биде големо разочарување, ако не успееме да го направиме тоа

пред 3 мес.