Tag: шкупи
Ќе има ли ренесанса во „Чаир“

Што го чека Шкупи а што Седлоски до крајот на сезоната?

пред 3 дена
НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА ПОРАНЕШНИОТ КАПИТЕН НА МАКЕДОНИЈА

ОФИЦИЈАЛНО: Седлоски нов тренер на Шкупи

пред 4 дена
Атрактивно и незаборавно 25 коло во ПМФЛ

ВИДЕО: Голот на колото го постигна Цаке, Шкендија на плус десет во однос на Шкупи

пред 2 недели
поразот од ренова клучен за разделбата

Шкупи се раздели со Хасан Озер, клубот од Чаир ќе бара нов тренер

пред 2 недели
Во домашното фудбалско првенство

ВИДЕО: Шкупи победи во снежното Кратово, Беласица до бод против Работнички

пред 1 месец
тимот од чаир го преслуша вардар

ФОТОГАЛЕРИЈА: Шкупи сигурен, Вардар немоќен

пред 1 месец
шкендија едвај до победа, вардар немоќен против шкупи

ВИДЕО: Еврогол на Глигоров, Шкупи го победи Вардар, триумф на Шкендија против Пелистер

пред 1 месец
голманот на вардар немаше шанси

ВИДЕО: Голчиште на денот, Глигоров од Шкупи го реши Вардар

пред 1 месец
Продолжува 23 коло во домашното првенство

ПМФЛ: Шкупи против Вардар во дербито на денот, Шкендија домаќин на Пелистер

пред 1 месец
Неверојатен проект во најава

ВИДЕО: Шкупи ќе гради тренинг центар по примерот на европските гиганти

пред 1 месец
Во продолжението од сезоната

ПФМЛ: Одреден распоредот за третиот круг, Шкендија тргнува со Пелистер, Вардар го очекува „пекол“

пред 1 месец
ПЕТ ГОЛА НА ПЕТ МЕЧА

ФОТО: Вардар успеа да стигне до бод, Работнички и Пелистер сигурни, без голови во Струмица и Тетово

пред 1 месец
ЧЕТИРИ ГОЛА НА ПЕТ МЕЧА ВО ПРВИТЕ 45 МИНУТИ

Полувреме во ПФМЛ: Работнички води со Шкупи, Вардар во негатива против Струга ТЛ, без голови на градските дербија (ФОТО)

пред 1 месец
шкупи го пречекува работнички со фаворитска улога

Лука Станковски: Ако играме како против Шкендија, нема да му биде лесно на Шкупи

пред 1 месец
Делегирање за 22 коло во ПМФЛ

Стојчевски ќе им суди на Вардар и Струга ТЛ, Ставрев на Шкупи и Работнички

пред 1 месец
Работнички посакува победа против Шкупи

Влахо: Дефинитивно заслуживме барем два бода повеќе од двата последни натпревари против Силекс и против Шкендија

пред 2 мес.