Tag: шпанија
Напаѓачот сепак го преседе мечот на клупата за резерви

Трајковски славеше во дуелот со Димитриевски во втората лига на Шпанија

пред 6 часа
шпанија и данска со планирани победи на мундијалот

Шпанија ја реши Германија, лесна победа на Данска против Катар

пред 2 дена
По елиминацијата од Алкојано

Зидан: Смирен сум, ќе видиме што ќе се случи во следните неколку денови

пред 3 дена
Поради црвениот картон против Билбао

Дисциплинската комисија ќе одлучи, Меси може да добие казнаа и од 12 натпревари!

пред 5 дена
Организаторот не знаеше кој меч да го најави

ВИДЕО: Во Египет се избламираа „за сите пари“, ова досега не се случило на прес

пред 5 дена
Ова нема да му се допадне на Меси

Уште еден проблем за Барса, поради Ковид-19 одложени се претседателските избори

пред 1 нед.
Реал Сисиедад немаше сили за реми

ВИДЕО: Ел Несри со хет-трик и донесе победа на Севиља, Карлос постигна ефектен автогол

пред 2 недели
ракометарите на хрватска останаа дома

Невремето во Мадрид го одложи ракометниот дуел Шпанија – Хрватска

пред 2 недели
Четири гола за три бода во Ла Лига

ВИДЕО: Виљареал ја прегази Селта Виго за едно поувреме

пред 2 недели
Македонскиот репрезентативец е пред кам-бек

Енис Барди: Искрено чувствувам дека тука сум почитуван и ценет (ВИДЕО)

пред 2 недели
Неодамна тврдеше дека сака да остане во Арсенал

Дани Себаљос повторно се предомисли: Мојата цел е да се вратам во Реал Мадрид

пред 3 недели
Искусниот дефанзивец си бара нов клуб

Ништо од нов договор, Серхио Рамос ќе го напушти Реал Мадрид  

пред 3 недели
Начо ќе добие шанса

Серхио Рамос ќе го пропушти првиот натревар на Реал Мадрид во 2021 година

пред 3 недели
наскоро кам-бек и во првиот тим

ВИДЕО: Рехабилитацијата заврши, Барди тренира со полна пареа за Леванте

пред 3 недели
АТЛЕТИК БИЛБАО ПОРАЗЕН НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

ВИДЕО: Реал Сосиедад ја прекина црната низа, со победа за затвори 2020 година

пред 3 недели
Бразилецот никако да фати ритам

Проблеми за Барселона, Кутињо мора на операција и на пауза од четири месеци

пред 3 недели