Tag: штутгарт
Шампионот напаѓа со најдобрите

ФОТО: Штутгарт без Чурлинов на гостувањето кај Баерн Минхен

пред 1 месец
девета победа на штутгарт сезонава

ВИДЕО: Штутгарт го реши и Хофенхајм, Чурлинов не беше во составот

пред 1 месец
девета нерешена средба за штутгарт

ВИДЕО: Штутгарт освои бод, Чурлинов доби 3 минути за игра

пред 1 месец
Левандовски и Гнабри ги декласираа „Јарците“

ВИДЕО: Баерн Минхен убедлив против Келн, Борусија Дортмунд сигурен против Келн

пред 2 мес.
повторно на тренинг, во сабота натпревар против шалке

ФОТО: Чурлинов се врати на тренинг кај Штутгарт со маска на лицето

пред 2 мес.
шампионот на германија падна во франкфурт

ВИДЕО: Штутгарт без Чурлинов запиша победа, шампионот Баерн шокиран на гости кај Ајнтрахт

пред 2 мес.
американецот доби уште поголема доверба од раководството на клубот

ФОТО: Матарацо и Штутгарт ја продолжија соработката, Чурлинов уште долго ќе работи со актуелниот тренер

пред 2 мес.
сите денешни средби завршија без победник во бундес лигата

ВИДЕО: Штутгарт освои бод, Калјаџиќ одличен, Чурлинов поради операција не настапи

пред 2 мес.
Ќе мора да оди на операција

ФОТО: Носот на Дарко Чурлинов по „средбата“ со топката

пред 2 мес.
Лоши вести за македонскиот репрезентативец

Штутгарт потврди: Чурлинов во петок на операција по најновата повреда

пред 2 мес.
Изненадувачки резултати во Купот на Германија

ВИДЕО: Штутгарт елиминиран од Борусија Менхенгладбах, Регенсбург подобар од Келн

пред 3 мес.
Во Бундес лигата

ВИДЕО: Штутгарт без Чурлинов во составот до победа против Мајнц

пред 3 мес.
солидна минутажа за чурлинов, штутгарт загуби од билефелд

ВИДЕО: Штутгарт демолиран, Чурлинов доби 30 минути за игра, Баерн Минхен запиша победа

пред 3 мес.
шанса ќека на следниот натпревар

ФОТО: Чурлинов нема да настапи за Штутгарт, не е во составот за дуелот против Борусија Менхенглабах

пред 3 мес.
штутгарт се уште нема победа дома сезонава во бундес лигата

Штутгарт загуби од Лајпциг, нема ниту една победа дома, Чурлинов не доби можност за настап

пред 4 мес.
ДЕРБИТО НА ДЕНОТ СЕ ИГРА ОД 20-30 ЧАСОТ

Бундес лига: Чурлинов и Штутгарт го пречекуваат Лајпциг, дерби меч од 14 коло

пред 4 мес.