Tag: швајцарија
репрезентацијата се пласираше на евро 2022

ФОТО+ВИДЕО: Како што ветија така и остварија, Велигденска победа за крај на квалификациите!

пред 5 дена
Селекторот направи две измени во составот

Македонија со најдобрите против Швајцарија, Лазаров и Миркуловски ќе играат  

пред 5 дена
Завршен натпревар во евроквалификациите

Лазаров побара велигденска честитка, Македонија бара шест од шест против Швајцарија

пред 5 дена
Македонската репрезентација го одработи тренингот пред Швајцарија

ФОТО: Селекторот Лазаров очекува победа против Швајцарија иако беше „проблематична“ селекција на Мундијалот

пред 1 нед.
лазаров ќе игра, ама мисли и на иднината на репрезентацијата

Лазаров: Со Миркуловски уште ќе играме, но мораме да мислиме и на иднината

пред 2 недели
последни два меча во еуро квалификациите

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија оди на победа против Финска и Швајцарија за потврда на квалитетот

пред 2 недели
Пласман меѓу најдобрите осум

Лина Ѓорческа со нова блескава партија во Швајцарија

пред 4 недели
Избори пласман во третото коло

Импресивна победа на Лина Ѓорческа против Ксју Ванг

пред 1 месец
Бабиќ остана без неколкумина првотимци

Еурофарм Пелистер без првиот голман Хендави во дуелот со Кадетен Шафхаузен

пред 2 мес.
Ковид-19 создава серизони проблеми

По Чешка и САД го откажа своето учество на Светското првенство во Египет

пред 4 мес.
драматични сцени во швајцарија

ВИДЕО: Ја удри топката со глава, па падна на теренот – играч изнесен со носилки

пред 5 мес.
Моменти од победата на Македонија

ВИДЕО: ЕХФ ги издвои головите на Стоилов и Лазаров и маестралната одбрана на Томовски

пред 6 мес.
Одличен одговор на избраниците на Брестовац

ВИДЕО: Нападот проработе, Македонија ја совлада Швајцарија во квалификациите за ЕП

пред 6 мес.
Затаивме во последните неколку минути

ВИДЕО: Лазаров се погрижи за нерешено на полувреме меѓу Македонија и Швајцарија

пред 6 мес.
ПРЕНОС НА МТВ ОД 18-30

Швајцарците фаворити кај обложувалниците, но немаат победа против Македонија 17 години

пред 6 мес.
дали македонија ќе патува на дуел со швајцарија во сабота

Одложен натпреварот од групата на Македонија поради Ковид-19

пред 6 мес.