Tag: шведска
Скандинавките одиграа перфектен натпревар

ВИДЕО: Шведска со лекција за САД предводен од Андоновски на ЛОИ во Токио

пред 3 дена
СЕПАК НЕ УСПЕА ДА И ПОМОГНЕ НА ШВЕДСКА СИНОЌА

На Форсберг му успеа нешто што ниту на Ибрахимовиќ му нема успеано

пред 3 недели
СТРАШЕН СТАРТ

ВИДЕО: Шведскиот дефанзивец заслужено беше исклучен- погледнете го овој брутален старт

пред 3 недели
УКРАИНА ПОСЛЕДЕН ЧЕТВРТФИНАЛИСТ

ВИДЕО: Довбик херој на Украина, во 121-та минута донесе пласман во четвртфинале

пред 4 недели
ЌЕ СЕ ИГРААТ НАЈМАЛКУ 120 МИНУТИ

ВИДЕО: Продолженија на мечот Шведска- Украина, Швеѓаните погодија пречка и статива во вториот дел.

пред 4 недели
РЕМИ НА ПОЛУВРЕМЕТО

ВИДЕО: Форсберг со екстра атрактивен гол донесе измранување за Шведска

пред 4 недели
ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН ЗЛАТАН

ВИДЕО: Ибрахимовиќ полета- Златан ужива во одморот по напорната сезона

пред 4 недели
Голеада попладнево на програмата на ЕУРО 2020

ВИДЕО: Шпанија ја декласираше Словачка, Кларсон и Форсберг и донесоа триумф на Шведска

пред 1 месец
ТРИ ГОЛА ЗА 45 МИНУТИ

ВИДЕО: Дубравка од херој до трагичар со комичен автогол, Шведска со минимално водство против Полска на полувремето

пред 1 месец
ФОРСБЕРГ СЕ СНАЈДЕ НАЈДОБРО

ВИДЕО: Шведска води против Полска, најдобриот светски играч пред елиминација од ЕУРО 2020

пред 1 месец
во очекување на стартот на мечот

ВО ЖИВО од 15 часот: Може ли Словачка да ја сруши Шведска по Полска?

пред 1 месец
пред денешниот натпревар

Ковид-19 случаеви во репрезентацијата на Словачка, двајца членови позитивни на корона вирусот

пред 1 месец
надминат проблемот со вирусот

Кулушевски се справи со Ковид-19 , достапен за Шведска на ЕУРО 2020

пред 1 месец
Одговор на критиките

Лапорт за Мората: Со неколку голови ќе им ја затвори устата на сите

пред 1 месец
Беше неверојатен на голот

Херојот на Шведска по ремито со Шпанија: Горд сум…

пред 1 месец
нови три натпревари на еуро

ЕУРО: Денешна програма на првенството, Шпанија – Шведска дерби на денот

пред 1 месец