Tag: силекс
ПРЕД САМИОТ КРАЈ ИМ ПРЕСУДИ

ВИДЕО: Погледнете го голот со кој Силекс ја заврши европската авантура

пред 1 нед.
НЕ ИЗДРЖАА ВО ФИНИШОТ ВО МОЛДАВИЈА

Силекс во финишот од мечот елиминиран од Петрокуб во Молдавија

пред 1 нед.
во молдавија по пласман во второто коло во конференциската лига

Силекс му ја прешушта фаворитската улога на Петрокуб, но најавува позитивен резултат во Молдавија

пред 1 нед.
кратовци одиграа нерешено во првиот дуел

ФОТО: Силекс ремизираше со Петроклуб на „пеколот“ во Скопје

пред 2 недели
Во квалификациите за конференциската лига

ВИДЕО: Силекс за пет минути до водство против Петрокуб

пред 2 недели
натпреварот се игра во скопје од 16 часот

Силекс се надева на добар резултат против Петроклуб од Молдавија

пред 2 недели
Замислите што ќе биде да ја освојат титулата

ВИДЕО: Цело Кавадарци на улица, се слави пласманот на Тиквеш во ПМФЛ

пред 2 мес.
Победата над силекс значи прволигашки фудбал

ВИДЕО: „Гори“ Кавадарци, се слави големиот успех на Тиквеш

пред 2 мес.
баражи за пмфл

Четири екипи во борба за две места во ПМФЛ, разврска во мак фудбалот

пред 2 мес.
куп трофејот во кратово се враќа по 24 години

ВИДЕО: Како Силекс го врати Куп трофејот во Кратово по 24 години

пред 2 мес.
емоциите го „совладаа“ тренерот на силекс

Тренерот на Силекс емотивно: Овој трофеј му го посветуваме на починатиот Љубисав Иванов – Ѕинго

пред 2 мес.
сега приоритет е опстанок во пмфл

ФОТОГАЛЕРИЈА: Силекс го освои Купот, сега сите погледи свртени кон опстанокот

пред 2 мес.
кратовчани го освоија купот, на ред е да обезбедат опстанок во пмфл

Силекс по 24 години стигна до трофеј во Купот, пенал серијата кобна за Академија Пандев

пред 2 мес.
нема шанси и голови, но има продолжение во финалето на купот

Финале на Купот: Академија Пандев и Силекс тактизираа ,одиграа без голови, следува екстра време

пред 2 мес.
без голови и возбудувања по првиот дел

Финале на Купот: Силекс и Академија Пандев играат неефикасно во финалето и без голови

пред 2 мес.
трофејот во купот приоритет, но и опстанокот

Финале на Купот: Кратовчани веруваат во победа, но во Силекс мислат и на баражот за опстанок

пред 2 мес.