Tag: силва
различни играчи различно време

Лорен: Немојте да го споредувате Парти со Виера и Жилберто Силва

пред 3 мес.
сепак ништо од трансферот во италија

Турците го објавија најголемиот договор во историјата на Милан. Гол: Нема шанси да се случи

пред 3 мес.
Лено по шокот од Консалвес со ново разочарување

ВИДЕО: Неверојатно каква грешка направија дефанзивците на Арсенал, Силва тоа го казни

пред 9 мес.
„Граѓаните“ сега се осамени на врвот во Премиер лигата

ВИДЕО: „Карамелите“ немоќни пред налетот на Манчестер Сити и расположените Фоден, Силва и Марез

пред 10 мес.
астон вила потклекна во финишот

ВИДЕО: Сити ја реши Астон Вила со два гола во вториот дел, супер гол на Силва

пред 11 мес.
Германецот го запиша првиот гол

ВИДЕО/ФОТО: Силва дебитираше за Челси, гол првенец за Хаверц

пред 1 година
Петто засилување за „сините“

ВИДЕО/ФОТО:Тиаго Силва потпиша за Челси

пред 1 година
бразилецот по 8 сезони ја напушта франција

Челси ќе го официјализира трансферот на ветеранот од ПСЖ

пред 1 година
лекарскиот тим ќе даде детали колку е сериозна ситуацијата

Проблем за ПСЖ, листата на поведени играчи се зголеми за нови тројца

пред 1 година
голчиште на силва кое треба да се погледне

ВИДЕО: Еврогол на Силва од слободен удар, Сити има предност против Борнмут

пред 1 година
голчиште на денот во премиерлигата

ВИДЕО: Ова е голот на Силва кој вечерва се прераскажува во Англија

пред 1 година
пресврт во случајот околу бразилецот

ФОТО: Евертон фаворит за Тиаго Силва, Бразилецот во преговори со „карамелите“

пред 1 година
Силна е врската меѓу овие двајца

Тиаго Силва: Јас сум кривецот поради кој Ибрахимовиќ го напушти Милан

пред 2 години
Од играчка плачка

Бернардо Силва пред суспензија поради расизам

пред 2 години
Унион Берлин не беше моќен за чудо

ВИДЕО: Дост и Андре Силва му донесоа трета победа на Ајнтрахт

пред 2 години
Катастрофа за момците на Кике Флорес

ВИДЕО: „Граѓаните“ се налутија, водат со 5:0 против Вотфорд за 18 минути!

пред 2 години