Tag: Симона Халеп
Уште едно откажување

Халеп нема да игра во Мајами поради повреда на рамото

пред 2 мес.
ДРУГИТЕ ЌЕ СЕ ЗНААТ УТРЕ

ВИДЕО: Серена Вилијамс и Наоми Осака први полуфиналистки во Австралија

пред 3 мес.
Кудерметова немаше сили за изненадување

ВИДЕО: Симона Халеп експресно до осминафинале на Австралија Опен

пред 3 мес.
На Австралија Опен

ВИДЕО: Вавринка го елиминираше Медведев, Халеп подобра од Мертенс

пред 1 година
симона халеп ги заврши настапите

Ново изненадување: Победничката од Вимблдон елиминирана на УС Опен

пред 2 години
На најновата АТП и ВТА ранг листа

ФОТО: Ѓоковиќ сигурен на врвот, Халеп сега е четврта

пред 2 години
Историски момент во Лондон

ВИДЕО: Халеп влезе во друштво на бесмртните

пред 2 години
Ја совлада Серена Вилијамс

ВИДЕО: Халеп ја освои првата шампионска титула на Вимблдон

пред 2 години
По четвртата победа во кариерата над Свитолина

ВИДЕО: Симона Халеп е првата финалистка на Вимблдон

пред 2 години