Tag: синсинати
кога србин ќе натера американец да пишува на српски јазик

ВИДЕО: Кога Ѓоковиќ победува, тогаш американците мора да пишуваат на српски јазик

пред 10 мес.
има сериозни болки во вратот

ФОТО: Ѓоковиќ не изгледа добро, едвај стоеше на нозе, телото „не функционира“

пред 10 мес.
србинот се бори со повредата и со шпанецот агут

ВИДЕО: Големи проблеми за Ѓоковиќ, повредата не е наивна

пред 10 мес.
заработи 61 милион долари и вели нема пари за луксуз

Енди Мареј е прав шкрт Шкотланѓанец, не сака да плаќа скапо сместување во Њујорк (ФОТО)

пред 10 мес.
има време и за забава покрај напорните тренинзи

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ од теренот со топче го „погоди“ Зверев во ВИП апартманот на „Артур Еш“

пред 10 мес.
Американката ја победи Кузњецова

ВИДЕО: Кејс го освои Мастерсот во Синсинати

пред 2 години
Елиминарана е фаворитката Барти

ВИДЕО: Кејс против Кузнецова во финалето во Синсинати

пред 2 години
Другарски совет

Мареј: Овој Кирјос не е добар за тенисот!

пред 2 години
На Мастерсот во Синсинати

ВИДЕО: Барти се намачи против Сакари за пласман во полуфиналето

пред 2 години
победа во два сета

Ѓоковиќ преку Квери до третото коло во Синсинати

пред 2 години
По поразот од Гаске

Мареј: Не сум подготвен за сингл мечеви на УС Опен

пред 2 години
На Мастерсот во Синсинати

ВИДЕО: Кирјос со фантастичен тенис до второ коло

пред 2 години
Донесе низа насмевки кај најмладите

ВИДЕО: Ѓоковиќ со нова улога во Синсинати

пред 2 години
на ВТА турнирот во Синсинати

Марија Шарапова и Венус Вилијамс добија специјални покани

пред 2 години
БРИТАНЕЦОТ ГО НАЈАВИ СВОЕТО ВРАЌАЊЕ ВО СИНГЛ КОНКУРЕНЦИЈА

Енди Мареј се враќа во Синсинати

пред 2 години