Tag: сити
водеа со 2-0, загубија во финишот

ВИДЕО: Каков шок за Сити, пресврт на Брајтон за голема победа против „граѓаните“

пред 7 часа
сопственикот на сити ги носи навивачите во порто

Сопственикот на Сити им плаќа на навивачите патување до финалето во Лигата на шампионите

пред 11 часа
голеада во њукасл

ВИДЕО: Сити и со резервистите го совлада Њукасл

пред 4 дена
легендарниот голман со настап по пауза од 10 години

Манчестер Сити вечерва на голот има голман кој последен пат бранел во Премиер пред 10 години

пред 4 дена
аргентинецот се посрамоти

ВИДЕО: Агуеро покажа како не треба да се изведе пенал

пред 1 нед.
газдата на челзи со дополнителен бонус за ЛШ

Абрамович се отвори за Лигата на шампионите: Момци еве ви 11.500.000 евра, па поделете!

пред 2 недели
Турција на списокот на земји со висок ризик за граѓаните на Велика Британија

УЕФА размислува да го пресели финалето на Лигата на шампионите во Велика Британија

пред 2 недели
каква серија на сити

ФОТО: Манчестер Сити е неверојатен сезонава, прв клуб од Англија кој на ваков начин стигнал до финале во ЛШ

пред 2 недели
лесно се испаѓа од лигата на шампионите, тешко се прави резултат

Гвардиола: Се она што го работевме изминатите пет години, сега донесе резултат

пред 2 недели
ова беше неверојатна шанса за гол

ВИДЕО: Ди Марија ваква шанса ретко промашил, не го погоди празниот гол на Сити

пред 2 недели
англичаните се на пат кон финале

ВИДЕО: ПСЖ промашува, Сити води по првиот дел, уште 45 минути до финале

пред 2 недели
англичаните на пат кон финале

ВИДЕО: Сити поведе од првата шанса, голема предност за „граѓаните“ против ПСЖ

пред 2 недели
италијанецот верува во пласман во финалето

Верати: Не ни треба чудо , можеме да го елиминираме Сити

пред 2 недели
пјаниќ со нов предизвик

Мундо Депортиво: На повидок е нов голем трансфер за Миралем Пјаниќ

пред 2 недели
сити оди на победа вечерва

Гвардиола: Одиме на победа и во реваншот

пред 2 недели
стратегот на сити мирен пред реваншот

Гвардиола пред судирот со „светците“: Контролата на емоциите е клучна

пред 2 недели