Tag: скијање
американката не се предава

ВИДЕО: Линдзи Вон тренира жестоко, легендарната скијачка не се предава

пред 3 мес.
како се подготвува за новата сезона

ФОТО: Шифрин во едно поинакво издание, од снег на песок

пред 7 мес.
емотивно видео на скијачот костелиќ кое мора да се погледне

ВИДЕО: Ова беше мојот дом, сега е избришан од лицето на земјата

пред 8 мес.
Младиор Халанд е сестран спортист

ФОТО: Ерлинг Халанд се уште е актуелен светски рекордер во скок во далечина од место

пред 8 мес.
доминација на италијанките во сочи

ВИДЕО: Брињоне победи на супервелеслаломот во Русија

пред 9 мес.
спуст во светскиот куп

ВИДЕО: Германецот Дресен победник на домашно тло во Гармиш

пред 9 мес.
американката е лидер во генерланиот поредок и супервелеслалом

Микаела Шифрин победи на супервелеслаломот во Банско

пред 9 мес.
преносот австријците го вршеа со 44 камери

ВИДЕО: Мајер победи на спектакуларната патека во Кицбил

пред 9 мес.
на сусптот од светскиот куп

ВИДЕО: Италијанките доминираа во Банско, тројна победа

пред 9 мес.
Интересен избор на Новак

Новак Ѓоковиќ кажа со кој спорт би се бавел, доколку не е тенисот

пред 9 мес.
До каде ќе оди алчноста на поединци...

Анонимци нудат нови фотографии на Шумахер за еден милион евра

пред 9 мес.
Прв триумф за Клара Дире

Клара Дире е победничка на паралелниот велеслалом во Сестриере

пред 10 мес.
Втора победа на Ноел

Клемен Ноел е победник на слаломската трка во Венген

пред 10 мес.
го превзеде водството во спуст

ВИДЕО: Фојц победи на спустот во Венген

пред 10 мес.
Зимски Младински Олимписки Игри ЛОЗАНА 2020

ФОТО: Лазаревски на 56 место во супервелеслалом на Зимските Младински Олимписки

пред 10 мес.
македонија со пет претставници

ФОТО: Македонија ќе настапи на третите Зимски младински Олимписки игри

пред 10 мес.