Tag: Скопје
честики

Баисуфинов: Горан Пандев е ветеран во фудбалот, но покажа големо мајсторство

пред 2 недели
Загревање за дејвис купот

Скопје домаќин на 87 тенисери од 24 земји, закажани два турнири

пред 2 недели
одиграно последното коло од вмфл

ВМФЛ: Скопје му обезбеди бараж на Охрид , Брегалница триумфално во дербито со Тиквеш

пред 1 месец
Уште една добиена „битка“

Тимур Дибиров останува во Вардар 1961 најмалку уште една година

пред 1 месец
голгетерот на скопје за амбициите

Кировски: Скопје во ПМФЛ нема да биде аутсајдер и да игра епизодна улога

пред 2 мес.
ТИМОТ ОД АВТОКОМАНДА НОВ ПРВОЛИГАШ

ВМФЛ-ЗАПАД: Скопје е нов прволигаш, се враќа во елитата на македонскиот фудбал по 10 години

пред 2 мес.
Клубовите не покажаа значаен интерес

Завршницата од Купот на Македонија ќе се игра во Скопје во организација на КФСМ

пред 2 мес.
Драматичен меч на „Железарница“

ВМФЛ Запад: Прекрасен гол на Пеев, Скопје славеше против Тетекс (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Нов ден, нов скандал во најтрофејниот

Распад систем во ФК Вардар, управата ги раскинува договорите со играчите и тренерите!?

пред 3 мес.
Два натпревари од второлигашката конкуренција

ВМФЛ: Кадино и Скопје ремизираа без голови, Брегалница ита кон првата лига

пред 3 мес.
Доминација на домаќините

ВМФЛ ЗАПАД: Скопје убедлив против Велазерими на „Железарница“

пред 3 мес.
Во првото пролетно коло

ВМФЛ Запад: Скопје почна со победа, Охрид славеше над Кораб

пред 4 мес.
Потврда пристигна и од црвено-црните

Официјално: Вардар 1961 домаќин на двомечот со Елверум во Лигата на шаммпионите

пред 4 мес.
Уште една потврда за квалитетот на Ѓорѓиев

ВИДЕО: Најдобриот поен во евроквалификациите го има капитенот на Македонија

пред 5 мес.
Поранешниот тренер на Вардар

Парондо: Среќен сум за Македонија, имам прекрасни спомени од таму

пред 5 мес.
20 избраници на Брестовац ги очекува настап на СП

ФОТО: Ракометарите заминаа за Египет, утре ќе играат со Шведска

пред 5 мес.