Tag: скудето
ВЕЛИ ВО ЈУВЕНТУС СКУДЕТОТО ГО ЗЕМАЛЕ ЗДРАВО ЗА ГОТОВО

Сари за престојот во Јувентус: Повеќе го славеа четвртото место оваа година, отколку титулата со мене

пред 4 недели
ПОТСЕТУВАЊЕ ШТО СЕ УСПЕА МАКС ВО ПРВИТЕ ПЕТ ГОДИНИ ВО ТОРИНО

ВИДЕО: Јувентус со избор на најдобрите моменти од претходниот мандат му посака добредојде дома на Алегри

пред 2 мес.
НАЈГОЛЕМИТЕ ЅВЕЗДИ САКААТ ДА ИЗБЕГААТ ОД МИЛАНО

Четири клучни првотимци сакаат да си заминат: Интер пред распад по заминувањето на Конте?

пред 2 мес.
откако убедливо го освои скудетото

Конте: Титулата си ја посветувам на себе!

пред 2 мес.
добар финансиски импулс за интер

Интер заработи богатство од Серија А за освоеното скудето, се затвора дупка во финансискиот минус

пред 2 мес.
МОМЦИТЕ НА КОНТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДА ГАЗАТ

ВИДЕО: Интер уште еднаш покажа зошто е шампион- со три гола ја испрати Рома од Милано

пред 3 мес.
Фудбалерите на Интер ќе се сретнат со екипата на Рома

Конте: Играме за да покажеме зошто сме први

пред 3 мес.
конте херој и бунтовник, жанг со чудно барање до играчите

Играчите на Интер добиваат бонус за титулата, проблем се платите, Конте не присуствувал на состанокот

пред 3 мес.
белгиецот со провокација

ФОТО: Што ќе каже Ибра на ова? , Лукаку ја славеше титулата и го прозва лутиот ривал

пред 3 мес.
интер игра модерен фудбал, изјави конте

Интер се огласи за иднината на Конте, тој одговори на изјавата на Марота

пред 3 мес.
белгиецот заедно со фановите

ВИДЕО: Лукаку заедно со навивачите го прославува скудетото

пред 3 мес.
прва изјава на конте по освојување на скудетото

Конте: Вечерва среќен ке си легнам да спијам

пред 3 мес.
СЕ СЛАВИ ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА

ВИДЕО: Завршува деветгодишното владеење на Јувентус- Интер веќе почна да ја слави титулата иако уште не е освоена

пред 3 мес.
ДОКОЛКУ АТАЛАНТА НЕ ПОБЕДИ СКУДЕТОТО УШТЕ УТРЕ ВО МИЛАНО

ВИДЕО: Интер победи против Кротоне и уште утре може да биде крунисан како шампион на Италија

пред 3 мес.
СЕ ПОЖАЛИ НА ИНСТАГРАМ

Синот на Андреа Пирло: Секој ден ми се закануваат со смрт, а единствена грешка ми е што сум син на тренерот

пред 3 мес.
МИЛЕНИКОТ НА ФАНОВИТЕ СЕ ВРАЌА

Ла Република: Јувентус ќе има нов тренер наредната сезона

пред 3 мес.