Tag: словенија
„ЗМАЈЧЕКИ“ ЗА ПРВ ПАТ ЈА ПОБЕДИЈА ХРВАТСКА

ВИДЕО: Словенија запиша историска победа, селекторот на Хрватска ги изнервира навивачите

пред 4 недели
Ова ретко кој го прогнозираше

Балканскиот ракомет потфрли на Мундијалот во Египет, неславен рекорд по 24 години

пред 3 мес.
организацијата на мундијалот очајна

На повидок скандал на Мундијалот, Словенија имала 12 затруени играчи пред клучниот дуел со Египет

пред 3 мес.
На светското првенство во Египет

Габер е херојот на Словенија во ремито против Шведска, Норвешка го декласираше Алжир

пред 3 мес.
го запре и овој цепелин на македонија

ВИДЕО: Голманот на Словенија одбрани 17 наши удари, Лесјак блескаше против Македонија

пред 3 мес.
словенците пресилни за овој млад тим на македонија

Македонија убедливо поразена, Словенија не „смачка“ во Каиро со двоцифрена разлика

пред 3 мес.
Лазаров и Талески имаа добри 30 минути

ФОТО: Македонија се бори но Словенија води по првото полувреме во Каиро

пред 3 мес.
Составот на Македонија за дуелот со Словенија  

Данило Брестовац најави повеќе а направи една измена во составот

пред 3 мес.
Започнува втората фаза од Мундијалот

Македонија против Словенија бара втора победа на СП во Египет

пред 3 мес.
ниту еден вечерен термин за македонската ракометна репрезентација

Одредени саатниците за дуелите со Словенија, Русија и Белорусија, непопуларни термини за Македонија

пред 3 мес.
Македонските судии добија меч од групата Х

Начевски и Николов со втора „задача“ на СП во Египет

пред 3 мес.
Гостувањето во Крањ е наша историја

ВИДЕО: 27 години од првиот фудбалски натпревар на Македонија

пред 6 мес.
словенцот се враќа на тренинзите

Добри вести за Аталанта: Иличиќ ја победи депресијата

пред 8 мес.
делувал несигурно и „пијано“...

ВИДЕО: Му се смее цела Словенија, пијан коментираше натпревар од Лигата на шампионите

пред 9 мес.
првите 90 минути на македонскиот национален фудбал

Утре на МТВ 3 историскиот прв натпревар на фудбалската репрезентација

пред 11 мес.
познатиот словенски судија е пуштен на слобода...

Винчиќ во одбрана: Луѓето кои беа на забавата не ги познавам

пред 11 мес.