Tag: словенија
претседателот на уефа удри по својата „дежела“

Чеферин: Со Владата на Словенија не сакам да имам ништо, тие се примитивни и негативни

пред 12 мес.
ѕвездата на далас стигна во родната земја

Дончиќ е во Словенија, дали тоа значи дека НБА сезоната е завршена?

пред 1 година
нема шампион

ОФИЦИЈАЛНО: Кошаркарското првенство на Словенија нема да се доигра

пред 1 година
и покрај водството по првиот дел

ВИДЕО: Неверојатен гол на Брдаровски, Вардар поразен со пресврт

пред 1 година
Избраниците на Врањеш немаа сили за изненадување

Норвешка е „бронзена“, прво одличје од Европските првенства

пред 1 година
НАСМЕВКА НА ЛИЦЕТО НА ВИТО

ВИДЕО: Словенците со специјална порака за малиот навивач откако дознаа дека не може да ги бодри од трибините

пред 1 година
словенците немаа сили за изненадување

Нема Балканско финале, Шпанија не и даде шанса на Словенија

пред 1 година
Разврска за медалите

Полетноста на Норвешка или искуството на Хрватска, Шпанија фаворит против Словенија

пред 1 година
Семејството и НБА приоритет на Драгиќ

Шок во Словенија: Србинот одлучи веќе да не игра за репрезентација

пред 1 година
Селекторот на Словенија, еуфоричен по пласманот во полуфиналето

За Врањеш поразот од Норвешка е најдобар во неговата кариера

пред 1 година
И со пораз, Словенија во полуфинале

Словенија загуби од одличната Норвешка, ама сепак ќе патува во полуфинале

пред 1 година
Словенија повторно победува

Португалија падна во последната третина од средбата со Словенија

пред 1 година
Врањеш ја смирува тензијата

Љубомир Врањеш: Изгубивме само еден натпревар, не правите драма

пред 1 година
Падна и Словенија

Унгарија го најде лекот за Словенија, која допрва ја очекуваат големите искушенија

пред 1 година
Словенија не запира

Словенија гази се пред себе, падна и силниот Исланд

пред 1 година
Македонските судии со нов предисвик на ЕП

Начевски и Николов ќе го судат дуелот на Словенија и Исланд

пред 1 година