Tag: собрание
редовно годишно собрание

Кошаркарската федерација утре ќе одржи собрание, без гости и претставници на медиумите

пред 5 мес.
НАЈАВЕНИ И КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ

Изборното Собрание на МОК пред скандал, тоа е фамилијарен бизнис и приватна забава

пред 7 мес.
Откако Приморска се подготвува да го откаже учеството

МЗТ Скопје Аеродром бара на итно собрание да добие право за учество во АБА лигата  

пред 8 мес.
Запазени беа сите здравствени протоколи за заштита од Ковид-19

ФОТО: Собранието на ФФМ ги усвои финансискиот извештај за 2019 и буџетот за 2020 година

пред 10 мес.
уо донесе одлука

ФФМ ќе одржи редовно годишно Собрание кон крајот на јуни во Скопје

пред 12 мес.
коронавирусот го диктира датумот

Кошаркарската федерација го одложи редовното собрание

пред 12 мес.
ФФМ ги следи препораките на Владата

Одложено редовното годишно Собрание на ФФМ

пред 1 година
имаме цел да се пласираме на следниот мундијал и европското првенство

Мукаетов: Се надевам дека смената на генерации ќе мине безболно на резултатски план

пред 1 година
бројот на клубовите расте, ракометот е популарен спорт

РФМ одржа редовно собрание, федерацијата задоволна од постигнатото во 2019 година

пред 1 година
Ќе се дискутира по осум точки

РФМ во сабота ќе го одржи годишното Собрание

пред 1 година