Tag: солскјер
Норвежанецот со неочекувана изјава

Солскјер: Дали може да ги стигнеме Сити? Чудни работи се случуваат во фудбалот

пред 2 дена
Каде ќе заврши офанзивниот плејмејкер

Џеси Лингард му прави проблем на Солскјер, Вест Хем сака да го задржи но тука се и ПСЖ и Интер

пред 6 дена
На потег се „Кралевите“

Солскјер притиска за Варан ама цената не му одговара

пред 7 дена
Сон изнуди фаул а судиите го провлекоа вниманието со одлуката

Солскјер и Мурињо со различни гледишта по поништениот гол на Кавани

пред 1 нед.
Плејмејкерот е во дилема

Солскјер притиска за Љоренте од Атлетико Мадрид, понудени се 75 милиони евра

пред 4 недели
НОРВЕШКАТА ВРСКА ПРОРАБОТЕ

ФОТО: Солскјер го „бомбардирал“ со повици, Халанд доаѓа во Јунајтед !

пред 4 недели
Норвежанецот ги испровоцира навивачите по поразот од Лестер

Солскјер: Нема посочување со прст, нема главен виновник, победуваме и губиме заедно

пред 1 месец
ќе има поголема плата и повеќе средства за засилувања

Солскјер се договорил со Јунајтед, останува во Манчестер, познати се финансиските детали

пред 1 месец
Норвежанецот не можеше да поверува

Солскјер: Многу разочарувачки, нерешено е мислам реален епилог

пред 1 месец
Лоши вести за Солскјер

Манчестер Јунајтед без Маркус Рашфорд против Милан, неизвесни се и Кавани и Погба

пред 1 месец
Норвежанецот по победата на „Етихад“

Солскјер: Лук Шо покажа во каква форма е, сепак Марсијал беше играч на натпреварот

пред 1 месец
Пример дека модерниот фудбал носи промени

ВИДЕО: Солскјер и Гвардиола прво се скараа, па се гушкаа на „Етихад“ кога мислеа дека никој не ги гледа

пред 1 месец
Шпанецот беше уверен дека е во право

ВИДЕО: Дуелот на Солскјер и Гвардиола крај аут линијата по повредата на Рашфорд

пред 2 мес.
Интересна трансфер политика на ѓаволите

Јунајтед со нов кредит, но Вудворд верува во Солскјер и му дава 300 милиони евра!

пред 2 мес.
Хендерсон ќе добие шанса да брани на следните шест натпревари

Манчестер Јунајтед без Де Геа еден месец, голманот добил дозвола да се врати во Шпанија

пред 2 мес.
Тухел сака одмазда, Солскјер нова победа над „Сините“

ВИДЕО: Челси и Манчестер Јунајтед со различна математика пред дербито на „Стенфорд Бриџ“

пред 2 мес.