Tag: соопштение
Реакција од „куќата на фудбалот“

ФФМ: Обединети со УЕФА и 55 членки против фудбалската Суперлига

пред 2 дена
Измени во ракометната Суперлига

РФМ: Нов систем на натпреварување во Суперлигата

пред 1 нед.
Уште едно конкретно соопштение од навивачите

Комити: Верувале или не на Вардар му се забранува да тренира на местото кое е изградено токму за потребите на Вардар.

пред 1 месец
Нова порака до раководството на клубот

Комити: Вардар е детенце кое е исфрлено од својот дом на улица, исфрлен е од своите родители…

пред 1 месец
Скандалот добива нова динамика

Барселона по апсењето на Бартомеу: Сите потребни информации и документи кои ги побара обвинителството се доставени до полицијата

пред 2 мес.
Успешна е акцијата за спас

Комити: Дојдовме до финалето,  Вардар ќе живее се додека не има нас сплотени, затоа што тоа е наша единствена цел.

пред 2 мес.
Нова реакција по однос на судењето во домашното првентво

МЗТ Скопје Аеродром: Даденото објаснување може да биде сценарио за урнебесен скеч од серијалот „К-15“

пред 3 мес.
Реакција за судењето

КК Куманово: Секоја недела во континуитет се прават грешки за кои треба некој да сноси одговорност

пред 3 мес.
Навивачката група има план

Комити со нова акција, ќе продаваат виртуелни билети за спас на ФК Вардар

пред 3 мес.
Проблеми за најтрофејниот од Македонија

КК Работнички потврди дека поради Ковид-19 нема да патува во Бања Лука

пред 3 мес.
Реакција од навивачката група на црвено-црните

Комити разочарани од Самсоненко: Не прифаќаме опција каде Вардар ќе биде монета за поткусурување

пред 3 мес.
фудбалската гордост тоне во проблеми, решение нема

Комити бараат решение, Вардар да се спаси, клубот остана без управа (ФОТО)

пред 4 мес.
Непријатни вести од Хрватска

Ковид-19 кластер во клубот на Велковски и Ристовски, потврдени се уште седум заразени

пред 5 мес.
РК металург има стар долг од 140 000 евра

Блажевска по заминувањето на Кастратовиќ: Пред нас е тежок корона период кој нема да не скрши…

пред 6 мес.
Калчолигашот има сериозен проблем

Корона кластерот во Лацио предизвикува нов потрес на „Апенините“

пред 6 мес.
Реакција од КФСМ

Антиќ: Клубовите решенијата поврзани со почетокот на натпреварувањето ќе ги добијат в четврток

пред 6 мес.