Tag: соработка
продолжена соработката

Договор до 2026 година: Мото ГП и Формула 1 остануваат во Каталонија

пред 1 нед.
Ќе му биде соиграч на Лазаров

Официјално: Нант го потврди договорот со вардарецот Тото

пред 3 недели
задоволен од клубот

„Лудакот“ не мрда од Лидс , потпиша нов договор на уште една сезона

пред 4 мес.
ке бира нова средина

Крис Пол ја одби понудата на Феникс Санс и станува слободен играч

пред 4 мес.
го продолжи договорот со ливерпул

Алисон Бекер во Ливерпул до 2026 година

пред 5 мес.
постојат финансиски проблеми во клубот

Меси и Барса се согласија на сè, но договорот не беше потпишан бидејќи клубот има голем финансиски проблем

пред 5 мес.
продолжена соработката

Братот на Мбапе потпиша договор со ПСЖ

пред 5 мес.
меморандум за заедничка соработка

Промоција на новата кампања – Фудбалот против дискриминација поддржана од ФФМ, КСЗД и МЦМС

пред 6 мес.
нејмар и најк прекинаа соработка

Познато е зошто Најк ја прекинал соработката со Нејмар

пред 6 мес.
тимот од рим ќе го продолжи договорот со инзаги

Лацио и Инзаги блиску до нова соработка

пред 7 мес.
„куќата на фудбалот“ доби уште еден спонзор

ФФМ и ВЛТ потпишаа договор за соработка: Заедно до нови победи, напред Македонија

пред 8 мес.
Проект за подобро утре

МОК и Факултетот за спорт потпишаа меморандум за соработка за развој на спортот во Македонија

пред 9 мес.
Биелса е главниот виновник

Алиоски ќе го напушти Лидс, преговорите за нов договор пропаднале и сега си бара нов клуб

пред 9 мес.
Тимот од Чаир има сериозен план

Озер официјално претставен за нов тренер на Шкупи: Амбицијата е титулата во ПМФЛ

пред 10 мес.
Претседателот на ФФМ во изјава за „Магазин“

Сејдини потврди, преговорите за нов договор со Ангеловски по Нова година

пред 12 мес.
СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ЗАМИНУВАЊЕ?

Ентони Дејвис ја одби понудата на ЛА Лејкерс за нов договор

пред 1 година