Tag: состави
Во дербито на колото во Серија А

ФОТО: Интер со Џеко и Мартинез ќе го нападне Лацио

пред 2 дена
се навестува одличен натпревар

ФОТО: Италија и Шпанија со најсилните состави по финале во Лигата на нации

пред 2 недели
дерби на колото

ФОТО: Се е спремно за спектакл , Куман и Нагелсман ги објавија составите

пред 1 месец
одбран официјалниот состав

ФОТО: Официјални состави Македонија-Романија , напаѓаме со истиот тим како против Исланд

пред 1 месец
познати составите за финалето

ФОТО: Официјални состави на финалето на ЕУРО 2020, Англија-Италија битка за континентален првак на Вембли

пред 3 мес.
се бара вториот финалист

Англија-Данска официјални состави: Англија под притисок , Данска за Ериксен

пред 3 мес.
на вембли се игра првиот полуфинален натпревар на еуро

ФОТО: Можни состави Италија-Шпанија, Енрике има пет дилеми, составот на Манчини познат !

пред 3 мес.
Официјални состави за дербито

ФОТО: Саудгејт си игра со живците на навивачите, Лев верува во Вернер

пред 4 мес.
Жестока битка во „групата на смртта“

СОСТАВИ: Германија во трка за првата позиција, Унгарија во натпревар за пласман во следната фаза

пред 4 мес.
битка за првото место

ЕУРО 2020: ИТАЛИЈА – ВЕЛС битка за првото место во групата А

пред 4 мес.
во очекување на стартот на мечот

ВО ЖИВО од 15 часот: Може ли Словачка да ја сруши Шведска по Полска?

пред 4 мес.
офанзивни формации

Почетни состави: Данска-Белгија , офанзивни формации, се очекува голови

пред 4 мес.
дерби во групата а

СОСТАВИ: Италија – Швајцарија: Соседско дерби во Рим, „азурите“ ја чуваат традицијата стара 28 години

пред 4 мес.
втор меч од групата Д

ЕУРО: Холандија-Украина официјални состави

пред 4 мес.
познати почетните состави

Официјални состави: Македонија со Пандев и Трајковски ќе ги напаѓа Австријците

пред 4 мес.
интересен дуел во баку

Официјални состави: Швајцарија – Велс: Шаќири, Џака и компанија удираат на Бејл, и Велс

пред 4 мес.