Tag: сп 2021
убава шанса за женската ракометна репрезентација

Македонија доби шанса за бараж на Мундијалот откако Грција ја откажа организацијата на турнирот

пред 1 месец
Одреден е следниот репрезентативен предизвик

Македонските ракометарки ќе се борат со Грција, Исланд и Литванија за пласман на СП

пред 4 мес.
Францускиот селектор опасноста ја гледа во Кире Лазаров

Гијом Жил: Македонија е сериозна репрезентација, предводена од Кире Лазаров

пред 8 мес.
селекторот не е оптимист

Брестовац: Со овој противник шансите ни се најмали

пред 8 мес.
Македонија со најтешкиот противник

Сите бараж двојки за пласман на СП 2021 во Египет

пред 8 мес.
Противникот е повеќекратен светски, олимписки и европски шампион

Македонија го дозна својот противник во баражот за СП во Египет, потежок не можеше

пред 8 мес.
Тежок меч ја чека Македонија

ЕХФ ја смести Македонија во група на неносители, не чека тежок противник во баражот за СП 2021

пред 8 мес.
Полека се дознаваат учесниците на СП 2021

Познати се веќе 18-ет репрезентации учесници на СП 2021 во Египет

пред 9 мес.
Кога ракометот не им е главен спорт

Боливија повторно изненади на првенството на Јужна и на Централна Америка, успеа да даде еден гол

пред 9 мес.
Македонија ќе има полесен пат

Добра вест од ЕХФ: Македонија ќе игра само еден бараж за пласман на СП 2021 во Египет

пред 9 мес.