Tag: сп египет
Голманот е „убиец на пеналџии“

ВИДЕО: ИФХ со посебно признание за Мартин Томовски

пред 1 месец
Скандинавска доминација во Египет

ВИДЕО: Доминација на скандинавците во дрим тимот, Хансен МВП на Мундијалот

пред 3 мес.
ПОРАНЕШНИОТ ВАРДАРЕЦ НЕ ОСТАНА ПОКУС

Циндриќ му одговори на Червар: Поради половина година не играв и бев на суд

пред 3 мес.
Триколорите одиграа натпревар порд своето реноме

ФОТО: Шпанија ја освои бронзата на Мундијалот, Франција го загуби „здивот“

пред 3 мес.
Претсетседателот на РФМ испрати порака и до Вардар и Металург

Мукаетов: Јасно е дека се потребни коренити промени, но многу повеќе боли однесувањето на одредени поединци

пред 3 мес.
со пренос на МТВ

Скандинавски „шмек“ на финалето на Мундијалот во Египет, Данска и Шведска во борба за титулата

пред 3 мес.
Скандинавците со трета победа во низа против Фуријата

Хансен и пресуди на Шпанија, Данска и Шведска ќе се борат за мундијалското злато

пред 3 мес.
ШВЕДСКИОТ ГОЛМАН ВО СТИЛ НА ОМЕЈЕР

ВИДЕО: Неверојатна акробатска одбрана- Андреас Паличка ги доведе до очај француските репрезентативци

пред 3 мес.
На Светското првенство во Египет

Шведска перфектна за победа над Франција и пласман во финалето

пред 3 мес.
разврска во борбата за финале во египет

СП Египет: Полуфинални пресметки на Мундијалот со четири репрезентации од Европа

пред 3 мес.
„Триколорите“ мораа да играат во продолженијата

Шпанија, Шведска и Франција изборија пласман во полуфиналете на Мундијалот во Египет

пред 3 мес.
Домаќинот покажа одлична игра против скандинавците

Данска се изнамачи против Египет, преку продолженија и пенали до полуфинале

пред 3 мес.
нашите судии дел од четвртфиналето на мундијалот

СП Египет: Четвртфинале на Мундијалот со двајца Македонци на програмата

пред 3 мес.
шпанија - норвешка, нова задача за македонските судии

ФОТО: Нема лимит за нашите судии, Начевски и Николов по осми пат судат на Мундијалот

пред 3 мес.
барем бевме добри гости...

Египет за Македонија: Неверојатен тим, неверојатни гости (ВИДЕО)

пред 3 мес.
следно за македонија е нов селектор па еуро квалификации

Македонија дозна каде ќе игра против Финска, сега на потег е РФМ да одбере селектор

пред 3 мес.