Tag: сп
Ова ќе биде долга и исцрпувачка правна битка

УЕФА и ФИФА со закана: Тие што ќе играат во Суперлигата, немаат право на учество на ЕП и СП

пред 20 часа
Селекторот најави и пласман на СП

ВИДЕО: Победата на Македонија во Дуизбург најавува успешен настап на ЕУРО

пред 3 недели
Неверојатна бура го помести стартот

Поради снежно невреме одложен е почетокот на СП во скијање

пред 2 мес.
Ова веќе станува серизоно

ФИФА со закана: Кој ќе игра во Европската Супер Лига нема да смее да игра на СП и ЕП

пред 3 мес.
Најкорпулениот пикер на Конго е хит на СП

ВИДЕО: Мвумби „Ел Гиганте“ не можеше сам да ја спречи Аргентина…

пред 3 мес.
Вардаровиот играч со порака

Талески: Сами сме виновни за исходот но апелирам до целата јавност да има трпение

пред 3 мес.
Селекторот на македонија пред утрешниот меч

Брестовац: Очекувам да играме подобро против Египет

пред 3 мес.
Поранешниот тренер на Вардар

Парондо: Среќен сум за Македонија, имам прекрасни спомени од таму

пред 3 мес.
ПОСЛЕДЕН МУДНИЈАЛ ЗА КИРЕ ЛАЗАРОВ КАКО ИГРАЧ

ИФХ потврди: Македонија во четврток „тргнува“ против Шведска на СП во Египет

пред 3 мес.
Одлични вести за избраниците на Брестовац

Официјално: Македонија ќе игра на СП во Египет откако Чешка го откажа учеството

пред 3 мес.
Македонија чека повик

Македонските ракометари негативни, се зависи од ИХФ

пред 3 мес.
Во една од групите со пет репрезентации

Катар ќе игра во европските квалификации за СП 2022

пред 4 мес.
само две репрезентации ќе одат во баражот

Македонија во Солун ќе брка бараж за пласман на светско првенство

пред 8 мес.
познат е распоредот....

ФОТО: ФИФА го објави датумот на одржување на СП во Катар 2022

пред 9 мес.
интересен прдлог на италјанецот

Капело го знае „рецептот“ како Серија А да продолжи

пред 12 мес.
Белград по втор пат организатор на СП во бокс

Србија ќе биде домаќин на СП во бокс 2021 година

пред 12 мес.