Tag: сп
мундијал само на четири години

УЕФА и ФИФА на различни страни, проблем е идејата на „светската куќа“ на фудбалот

пред 2 дена
Предлогот наидува на критики

Сите се против ФИФА, не е прифатливо Светско првенство на две години

пред 2 недели
покрај сите проблеми ке настапат на СП

Битолските кугларки до 18 години на светско првенство во Словенија

пред 1 месец
Одличен термин

Позната е сатницата на натпреварите на Македонија во претквалификациите за СП

пред 2 мес.
Темелна работа – се бараат резултати

Бајиќ ќе ја скенира секоја ситница: Објавени два списоци на играчи за преквалификациите за СП

пред 3 мес.
Повредата нема да го спречи

Илија Несторовски нема да игра на ЕП но ќе патува во Романија

пред 4 мес.
Македонскиот репрезентативец оптимистичен, но внимателен

Крстевски: Не треба да спиеме на тоа уво дека ќе успееме и овојпат поради претходните наши резултати

пред 5 мес.
Ова ќе биде долга и исцрпувачка правна битка

УЕФА и ФИФА со закана: Тие што ќе играат во Суперлигата, немаат право на учество на ЕП и СП

пред 5 мес.
Селекторот најави и пласман на СП

ВИДЕО: Победата на Македонија во Дуизбург најавува успешен настап на ЕУРО

пред 6 мес.
Неверојатна бура го помести стартот

Поради снежно невреме одложен е почетокот на СП во скијање

пред 8 мес.
Ова веќе станува серизоно

ФИФА со закана: Кој ќе игра во Европската Супер Лига нема да смее да игра на СП и ЕП

пред 8 мес.
Најкорпулениот пикер на Конго е хит на СП

ВИДЕО: Мвумби „Ел Гиганте“ не можеше сам да ја спречи Аргентина…

пред 8 мес.
Вардаровиот играч со порака

Талески: Сами сме виновни за исходот но апелирам до целата јавност да има трпение

пред 8 мес.
Селекторот на македонија пред утрешниот меч

Брестовац: Очекувам да играме подобро против Египет

пред 8 мес.
Поранешниот тренер на Вардар

Парондо: Среќен сум за Македонија, имам прекрасни спомени од таму

пред 8 мес.
ПОСЛЕДЕН МУДНИЈАЛ ЗА КИРЕ ЛАЗАРОВ КАКО ИГРАЧ

ИФХ потврди: Македонија во четврток „тргнува“ против Шведска на СП во Египет

пред 9 мес.