Tag: спачва
Металург има седум голови предност

Металург комплтен на реваншот со Спачва, сите ракометари корона негативни

пред 5 мес.
Металург брани плус седум во Винковци

Металург со успешна генералка пред реваншот со Спачва

пред 5 мес.
Задоволство во автокоманда

ФОТО: Блажевска го „тагираше“ цел Металург: Сите заедно…до голема победа

пред 5 мес.
Во Лигата на Европа на ЕХФ

РК Металург со седум гола предност ќе гостува кај Спачва, Бутел Скопје е елиминиран

пред 5 мес.
Металург ја почнува европската сезона

Металург брка сигурна победа против Спачва

пред 5 мес.
Прво квалификациско кол о во ЛЕ

Кастратовиќ: Во Скопје ни треба сигурна победа за мирен реванш

пред 5 мес.
Мечот в сабота од 18 часот во Автокоманда

Металург во полн состав ја пречекува Спачва, сите ракометари негативни на корона

пред 5 мес.
Првиот меч во Скопје на 29 август

Косовци и Романци ќе му судат на Металург

пред 5 мес.
европскиот ракомет се враќа во автокоманда

Металург одреди каде ќе ја пречека Спачва, екипата од Хрватска одби да игра два пати во Скопје

пред 5 мес.
Хрватите дебитираат во Европа

Спачва верува дека може да го мине Металург- Тие се искусни, но наша предност е младоста и желбата

пред 6 мес.
тренерот на металург предупредува...

Кастратовиќ: Целта е влез во групната фаза, Спачва не смее да се потцени

пред 6 мес.