Tag: спал
Пирло без талисманот за дуелот со Спал

ФОТО: Јувентус без Роналдо ќе брка пласман во полуфиналето каде го чека Интер

пред 9 мес.
Македонецот пред трансфер во Серија Б

Несторовски може да му стане соиграч на Балотели, понуди има и од Бреша и од Спал

пред 9 мес.
Нервозно гостување за „Виолетовите“ на „Ферара“

ВИДЕО: Фиорентина среќно до победа над Спал, Куаме прецизен во 89 минута

пред 1 година
Имобиле стигна до бројката од 35 голови

Имобиле со гол и асистенција против Бреша го остави Лацио во игра за вицешампион

пред 1 година
Убедлива победа на тимот на Конте

ВИДЕО: Интер го истури гневот против најслабите во Серија А, настрада Спал

пред 1 година
Шанса за данецот да се докаже

ФОТО: Конте смени став, Ериксен од првата минута против Спал

пред 1 година
Солидна партија на конкуренцијата на Нестор-гол

ВИДЕО: Удинезе лесно до три бода кај Спал, Несторовски доби десетина минути

пред 1 година
За гостувањето кај Спал

ФОТО: Несторовски повторно преселен на клупата на Удинезе

пред 1 година
голот се уште се прераскажува, донарума во очај

ВИДЕО: Флокари доби висока оцена за феноменалниот гол кој Донарума ќе го помни цел живот

пред 1 година
СПАЛ ИСПУШТИ ПОБЕДА ВО ФИНИШОТ НА НАТПРЕВАРОТ

ВИДЕО: Донарума ќе го помни Спал цел живот, прими гол од 30 метри, Милан се спаси од пораз во 94 минута

пред 1 година
мајсторски лоб удар од 30 метри, ова треба да се погледне

ВИДЕО: Овој гол Донарума ќе го помни цел живот, цела Италија му се смее!

пред 1 година
целата одбрана стоеше...

ВИДЕО: Ова треба да се погледне, каков смешен гол прими Милан на гостувањето кај Спал

пред 1 година
наполи лесно дојде до трите бода

ВИДЕО: Елмас одигра 90 минути за Наполи, учествуваше со асистенција во рутинската победа против Спал

пред 1 година
наполи е голем фаворит

ФОТО: Елмас од првата минута против Спал

пред 1 година
„росоњерите“ нестрпливи...

Познат е датумот кога Ибрахимовиќ се враќа на фудбалските терени

пред 1 година
Нови проблеми на апенините

Спал одби да тренира, рестартот во Серија А не оди по планот

пред 1 година