Tag: спонзор
ГОЛЕМА ИНВЕСТИЦИЈА НА БАРСЕЛОНА

Лапорта ја најави изградбата на новиот стадион: Камп Ноу ќе го менува името, тоа носи голема заработувачка

пред 2 недели
Во однос на финансиската моќ

Спонзорите бегаат, Барселона станува просечен клуб во Шпанија?

пред 1 месец
ЌЕ ЗАРАБОТАТ УБАВО

Манчестер Јунајтед го претстави новиот дрес: На него спонзор од 250 милиони фунти

пред 3 мес.
нејмар и најк прекинаа соработка

Познато е зошто Најк ја прекинал соработката со Нејмар

пред 5 мес.
Пивара Скопје главен поддржувач на репрезентацијата

ФОТО: Пивара Скопје и ФФМ подадоа рака: Заедно на Европско и се е можно!

пред 6 мес.
Интересна додавка

ФОТО: Новиот дрес на Јувентус со двоен принт за главниот спонзор

пред 6 мес.
СТАНАА ГЛАВНА ТЕМА НА СЕИР ВО АНГЛИЈА

ФОТО: Вавко нешто сигурно не очекуваа- Тотенхем доби нов спонзор, кој ги исмеваше поради празните витрини за трофеи

пред 6 мес.
Голема промена на дресот на „Ѓаволите“

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед со нов главен спонзор, „Тим Вјуер“ го менува Шевролет

пред 7 мес.
Се бара нов главен спонозор во Азија

Традицијата на колена пред парите, Интер ќе раскрсти со Пирели

пред 10 мес.
Ќе заработува богатство

Јувентус го продолжи договорот со главниот спонзор и ќе добие богатство

пред 10 мес.
МЗТ влегува со високи амбиции во новата сезона

УНИ Банка останува спонзор на МЗТ

пред 1 година
Федерацијата попушти пред притисокот од јавноста

Холандски прволигаш доби дозвола да рекламира секси помагала

пред 1 година
Киелце и натаму ќе биде во врвот на европскиот клупски ракомет

Германска трговска фирма ќе го спасува Киелце

пред 2 години
ТРИГЛАВ ОСИГУРУВАЊЕ ЈА ПОДДРЖА МЛАДИНСКАТА ЛИГА

КФСМ и Триглав Осигурување ја продолжија соработката

пред 2 години
На уште две сезони

Де Лаурентис и Наполи ја продолжија соработката со производителот „Капа“

пред 2 години