Tag: спортинг лисабон
ЗА ОДБРАНАТА ДОСЕГА ИМА ПОТРОШЕНО ПОВЕЌЕ ОД 400 МИЛИОНИ ЕВРА

Повторно ќе троши големи пари за дефанзивец: Гвардиола го сака дефанзивецот на Спортинг вреден 60 милиони евра

пред 1 месец
ТЕСТ НАТПРЕВАРИ

Ќе има голем број ограничувања: Последното коло од шампионатот на Португалија ќе се игра пред фанови

пред 1 месец
Ова малкумина го очекуваа

Познато каде Кристијано Роналдо ќе ја продолжи кариерата по „бајката“ во Италија

пред 2 мес.
ЛЕГЕНДАРНИОТ ГОЛМАН И НА 44 ГОДИНИ НЕ РАЗМИСЛУВА ЗА ПЕНЗИЈА

Тутоспорт: Буфон заминува од Јувентус, има пет опции за нов клуб

пред 2 мес.
Остварен е првиот контакт

Ливерпул тргнува по новиот Бруно Фернандес на Спортинг Лисабон

пред 4 мес.
спортинг се согласил на продажба

ФОТО: Стефан Ристовски ќе му стане соиграч на Адеми во Динамо Загреб

пред 5 мес.
Понудата е подготвена

Грчки Олимпијакос тргнува по Стефан Ристовски

пред 5 мес.
македонскиот репрезентативец на пат за москва

Руски Динамо го бара Ристовски, трансферот е можен во јануари

пред 7 мес.
Братскиот однос оддава тајни

Милан откри дека Стефан Ристовски можно е да се врати во Ријека

пред 7 мес.
Откако одби да си замине во летниот преоден рок

Стефан Ристовски префрлен во вториот тим на Спортинг Лисабон

пред 8 мес.
ПРЕОДНИОТ РОК ВО РУСИЈА ТРАЕ ДО 17 ОКТОМВРИ

Стефан Ристовски е пред трансфер во Динамо Москва

пред 8 мес.
Спортинг го продава македонскиот репрезентативец

Парма, Сасуоло, Волфзбург, Селта … заинтересирани за Стефан Ристовски

пред 9 мес.
По победите над Абердин и Колос

ВИДЕО: Ристовски со Спортинг и Велковски со Ријека ќе играат во плејофот во Лига Европа

пред 9 мес.
Ковид-19 повторно прави проблеми

Одложено е соочувањето на Елиф Елмас и Стефан Ристовски

пред 9 мес.
Како на ова ќе одговори Спортинг Лисабон

Волфзбург тргнува по Стефан Ристовски, подготвена е првата понуда

пред 11 мес.
Важна победа за тимот од Лисабон

ВИДЕО: Стефан Ристовски и Спортинг рутински до победа над Тондела

пред 1 година