Tag: стадион
СКАПА ИНВЕСТИЦИЈА

Ќе плаќаат уште: Реал Мадрид зема нов кредит од 225 милиони евра за доградување на стадионот

пред 1 нед.
известување од ффм

ФФМ ги отвори источната и западната трибина за дуелот со Исланд

пред 2 недели
треба да биде готов во 2025

ФОТО:Србија гради национален стадион вреден 257 милиони евра. Вака ќе изгледа

пред 1 месец
ДОБИЈА И КАЗНА

ВИДЕО: Навивачи приведени поради полов однос на стадион- снимката се појави во јавност

пред 1 месец
ГОЛЕМА ИНВЕСТИЦИЈА НА БАРСЕЛОНА

Лапорта ја најави изградбата на новиот стадион: Камп Ноу ќе го менува името, тоа носи голема заработувачка

пред 2 мес.
се враќаат на култниот стадион

Реал во недела се враќа на „Сантијаго Бернабеу“: Погледнете како изгледа сега култниот стадион

пред 3 мес.
турбо подготовки

Катар ќе го отвори шестиот стадион изграден за Светското првенство 2022 година

пред 3 мес.
интересна идеа за одавање почит

ФОТО: Вака изгледа првиот стадион именуван по најдобриот фудбалер на денешницата: „Лео Меси“ во предградието на Андите

пред 3 мес.
стадионот во охрид во финална изработка

ФОТО: ФФМ во завршна фаза, стадионот „Билјанини Извори“ добива УЕФА услови за одигрување на натпревари

пред 3 мес.
ПАРКОТ НА ПРИНЦОВИТЕ СТАНА МАЛ ЗА ПСЖ

Насер Ал Келаифи: Мораме да го прошириме стадинот, мораме да разговараме со градоначалничката на Париз

пред 4 мес.
интересен начин за запросување

ВИДЕО: Фудбалерот на Атлетико ја запороси својата девојка на „Ванда Метрополитано“

пред 4 мес.
градежните работи ќе се одвиваат до 2023

ВИДЕО: Футуристички изглед, „Сантијаго Бернабе“ како вселенски брод

пред 4 мес.
Тоа е тоа

Хит на ЕУРО 2020: Навивач носи 12 пива и хот дог- погледнете го Данецот кој ги полуде сите (ВИДЕО)

пред 5 мес.
ЌЕ ВИДИМЕ ЛИ ЦЕЛОСНО ПОЛН СТАДИОН ЛЕТОВО?

Англичаните ги укинуваат мерките: Вториот дел од Европското првенство со 90 илјади гледачи на Вембли

пред 6 мес.
градскиот совет со идеа за реконструкција на стадионот во куманово

ФОТО: Куманово добива нов модерен стадион

пред 6 мес.
НА ПОЛИТИЧАРИТЕ НЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО СПОРТОТ

ВИДЕО: Го испраа стадинот бидејќи на натпревар дошле политичари- неверојатна акција на фановите на Рајо Ваљекано

пред 7 мес.