Tag: Стив Брус
ЗАРАБОТИ УБАВА СУМА

Стив Брус се огласи по отказот во Њукасл: Ми зборуваа дека сум глуп и дебел

пред 1 месец
ПОЧНУВА НОВАТА ЕРА

ОФИЦИЈАЛНО: Стив Брус повеќе не е тренер на Њукасл, доаѓа нов тренер со меѓународна репутација

пред 1 месец
ЗА МАЛКУ НЕ СЕ СТЕПАЛЕ ДВАЈЦА ИГРАЧИ

Дејли Мејл: Во соблекувалната на Њукасл владее анархија- играчите побарале нов тренер од новите сопственици

пред 2 мес.
СТАРТУВА РЕВОЛУЦИЈАТА

Повлечен првиот потег во новиот Њукасл: Стив Брус е поранешен, неколку имиња кандидати за нов тренер

пред 2 мес.
БИ САКАЛ ДА ДОБИЕ ШАНСА, НО...

Се огласи и менаџерот на Њукасл: Свесен е дека ќе добие отказ од новите сопственици

пред 2 мес.
тешка задача за брус да ја подобри атмосферата

Криза во Њукасл, по серијата неуспеси следуваше и „тепачка“ на тренингот

пред 3 мес.
СТИВ БРУС ВЕЛИ ПОВРЕДАТА Е ЗАГРИЖУВАЧКА

ВИДЕО: Натпреварот беше во прекин- фудбалерот на Њукасл заработи тешка повреда

пред 9 мес.
Големи проблеми за Стив Брус

Коронавирус го „покоси“ Њукасл по триумфот над Кристал Палас

пред 1 година
Ќе мораат да се поздравуваат на некој друг начин

Њукасл забрани ракување меѓу играчите и тренерите

пред 2 години
Домаќинот доминираше но загуби

ВИДЕО: Заврши низата без пораз на Шефилд Јунајтед, Њукасл трпеливо до триумф на „Брамал Лејн“

пред 2 години
Последните пресметки се направени

Њукасл ќе го купува плејмејкерот на Евертон

пред 2 години
Потврдена е замената на Бенитез

Официјално: Стив Брус е новиот менаџер на Њукалс

пред 2 години
Се бара наследникот на Рафа Бенитез

Стив Брус е фаворит за менаџерското столче во Њукасл

пред 2 години