Tag: стојанче стоилов
ЌЕ ОДИГРААТ ДВА КОНТРОЛНИ МЕЧА ВО ЕГИПЕТ

Стојанче Стоилов остана во Скопје: Познат составот со кој Лазаров патува за Каиро

пред 4 недели
двојна спортска програма во битола, навредливи зборови за столе

ФОТО: Чкембари за Стојанче Стоилов, тој е свиња дебела

пред 1 месец
Томовски не може сам

Стоилов: Премногу зависевме од голманот кој имаше неколку фантастични одбрани

пред 1 месец
вардар домаќин на мешков во среда од 20-45 часот

Стоилов: Со публика е полесно да се игра, одиме на победа против Мешков

пред 2 мес.
ПОДДРШКА СТИГНУВА ОД СЕКАДЕ

ФОТО: Ракометна поддршка за фудбалерите- во Букурешт и Столе Стоилов

пред 6 мес.
Непријатни вести за Лазаров

Македонија без Столе Стоилов во реваншот против Данска во Алборг

пред 9 мес.
КАПИТЕНОТ СО КРИТИКИ ЗА ДЕЛ СОИГРАЧИТЕ

Стојанче Стоилов: Некои играчи не сфаќаат колку голем и посебен е овој клуб, тоа е нашиот најголем проблем

пред 9 мес.
ова првенство е чудно вели стоилов

Стоилов: Одигравме два катастрофални натпревари, среќни сме што сме во главната рунда

пред 11 мес.
Лазаров и Стоилов ќе ја предводат оваа селекција

Македонија без неколку искусни на СП, Брестовац ги избра 20 патници

пред 11 мес.
Моменти од победата на Македонија

ВИДЕО: ЕХФ ги издвои головите на Стоилов и Лазаров и маестралната одбрана на Томовски

пред 1 година
Капитенот не можеше да се воздржи

ВИДЕО: Бурната реакција на Стојанче Стоилов кон Алушовски

пред 1 година
капитенот одигра за тимот и за победа

ВИДЕО: Стоилов блескаше, Вардар победи, сите голови на капитенот на едно место

пред 1 година
Мечот в среда во салата „Викторија“ со публика

Мешков без тројца стандардни против Вардар

пред 1 година
Пристигнаа резултатите

Стојанче Стоилов е единствениот позитивен на Ковид-19 во Вардар 1961

пред 1 година
Потврда од Вардар 1961 за состојбата на капитенот

Михајловски: Столе е во добра здравствена состојба и не чувстува ниту еден симптом

пред 1 година
капитенот на вардар е горд татко

ФОТО: Први фотографии на Стоилов со својот наследник Бојан

пред 1 година