Tag: струга трим лум
Ова му е 18 клуб во кариерата

Мециновиќ ја напушти Индонезија за да се врати дома и да игра за Струга Трим Лум

пред 5 мес.
„Црвено-црните“ им се вратија на победите

ФОТОГАЛЕРИЈА: Вардар во финишот го скрши отпорот на Струга Трим Љум

пред 9 мес.
Цветановски херој на стружани

Куп на Македонија: Струга Трим Лум ја шокира Ренова, Академија Пандев го елиминира Шкупи

пред 9 мес.
Струмичани го продолжија походот кон одбрана на титулата

Куп на Македонија: Темелков го замолкна Чаир во финишот, Струга и Ренова одиграа без погодоци

пред 12 мес.
црвено-црните се најуспешна екипа на гости

ПМФЛ: Вардар нема пораз на гости, Струга е многу опасна на домашен терен

пред 1 година
стадионите изгледаат убаво со публика

ФОТО: Публиката се враќа на стадионите, ПМФЛ се повеќе се гледа

пред 1 година
македонскиот фудбал се следи се повеќе

ФОТО: Струга Трим Лум и Шкупи одиграа нерешено пред полни трибини

пред 1 година
стружани ги освоија првите бодови

Струга Трим Лум победнички по враќањето во ПМФЛ

пред 1 година