Tag: струга
охриѓани убедливи против струга

Охрид убедливо го доби соседското дерби против Струга

пред 4 дена
Струга ја прекина победничката серија

Супер лига: Премиерна победа за Јуниор, прв бод за КЛ7

пред 6 дена
два натпревари во суперлигата

Охрид убедливо славеше против Радовиш, победа и за Струга во Струмица

пред 1 нед.
9 коло во ПМФЛ

ВИДЕО: Шкупи ја победи Академија Пандев, Силекс подобар од Работнички во Кратово со 4:3

пред 2 недели
Мечевите од 16 часот

ПМФЛ: Прволигашки фудбал во Струмица и Струга, Беласица бара први бодови против Шкендија

пред 2 мес.
за малку ќе имаше голема „тепачка“

ВИДЕО: Избегнат сериозен инцидент во Струга меѓу ракометарите на Вардар и Еурофарм Пелистер

пред 2 мес.
битолчани доминираат во индивидуалните награди

ФОТО: Мандалиниќ МВП на турнирот во Струга

пред 2 мес.
Последен ден на турнирот во Струга

Вториот тим на Еурофарм заврши седми по триумфот над Струга

пред 2 мес.
стартуваше турнирот во струга

Прилеп дебитираше со победа против домаќинот Струга

пред 3 мес.
ЦРВЕНО ЦРНИТЕ ПРЕД ПРВИОТ ТЕСТ ПОД НОВОТО ИМЕ

Алушовски: Струга е прв турнир на кој ќе провериме се што работевме изминатиот период

пред 3 мес.
Двата конкуренти за титулата вечерва ќе играат во Струга

ФОТО: Еурофарм Пелистер со чисти тестови за Ковид-19, Металург со утринска подготовка

пред 3 мес.
Без клубови од странство

РК Металург и Еурофарм Пелистер во иста група на турнирот во Струга

пред 3 мес.
уште еден македонски репрезентативец се сели во битола

Костески се враќа во Македонија ќе го засили Е.Пелистер

пред 5 мес.
На местотото на Беќири

ФОТО: Захариевски седнува на клупата на Струга Трим Љум

пред 8 мес.
Струга немаше сили да го изненади Охрид

Езерското дерби за ракометарите на Охрид

пред 8 мес.
По подолга пауза продолжи ракометното првенство на Македонија

Металург подобар од Струга, Пелистер и Пролет до нови бодови

пред 8 мес.