Tag: суд
МЕЃУ ОСУДЕНИТЕ И ЕДНА ЖЕНА

Ги ограбуваа фудбалерите на ПСЖ па добија затворски казни- еден од нив со порака: Пак ќе го направ истото

пред 3 недели
НА ТРЕНИНЗИ ЌЕ МОЖЕ ОД СЕПТЕМВРИ

Мала утеха за Онана: Казната му е ублажена, голманот на Ајакс се враќа на терените во ноември

пред 1 месец
ПРЕКУ СУД БАРА МИЛИОН ДОЛАРИ ОД БРАЗИЛСКИОТ ФУДБАЛЕР

ЛГБТ активист со тешки обвинувања до Нејмар: Повикувал на убивање на хомосексуалците

пред 2 мес.
ЗА ГЕРМАНИЈА ИМА 47 НАСТАПИ

Сега ја чека казната: Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид пред суд призна дека поседувал детска порнографија

пред 3 мес.
младата магали бара ДНК тест, мисли дека фудбалерот и бил татко

Судот ја забрани кремацијата на Марадона, продолжува борбата за неговото наследство

пред 7 мес.
Ова ќе биде сериозен процес

Рекордна оставинска постапка: 11 деца на Марадона го сакаат неговото богатство од 75 милиони долари

пред 8 мес.
Саутгејт се предомисли, дефанзивецот нема да игра за англија

Судот во Грција одлучи: Хари Мегваер е осуден на 21 месец затвор (условно)

пред 11 мес.
подигната кривична постапка кон фудбалерот на реал

Бензема во невоља, Французинот многу веројатно ќе заврши во затвор

пред 1 година
Некој на некому му должи, разврска најверојатно ќе има на суд

Ѕвездата на Јунајтед дел од скандал, Сампдорија подготвува тужба против Спортинг Лисабон

пред 1 година
Тажна слика

Срамен крај на една легендарна кариера: Роналдињо со лисици на рацете го спроведуваат во притвор (ВИДЕО)

пред 1 година
Одлуката на арбитражниот суд не се знае

ОФИЦИЈАЛНО: Манчестер Сити ја испрати жалбата до судот во Лозана

пред 1 година
Напаѓачот повторно е дел од скандал

Балотели пријавил во полиција дека е уценуван – тинејџерката тврди дека била силувана

пред 1 година
Со пари на Барселона, Бартомеу ги исмејува своите опоненти

Војна меѓу Бартомеу и поранешниот кандидат за претседател Бенедито

пред 1 година
Ништо од 2,4 милиони евра

Видал го загуби спорот со Барселона

пред 2 години
Каде се парите...

ФИФА и официјално поднесе тужба за Сеп Блатер и Мишел Платини, им бара 1,83 милиони евра

пред 2 години
Голема фудбалска војна

Ливерпул на суд поради спонзорски договор

пред 2 години