Tag: судии
Пеналот на Рамос дигна многу прашина

Куман: Моето прашање е зошто има ВАР само против Барселона?

пред 4 дена
За новата сезона

Македонија со десет претставници меѓу официјалните лица во АБА 2 лигата

пред 1 нед.
Во 1/8 финалето од Купот на Македонија

Марјан Маркоски ќе го суди дербито меѓу Академија Пандев и Вардар

пред 1 нед.
Реакција еден ден по дербито

Васоски: Што поскоро е потребен ВАР и дебатни емисии со судски експерти

пред 1 нед.
ВИКЕНДОВ СЕ ИГРА 9. КОЛО ВО ПМФЛ

ПМФЛ: Одреден судијата за дербито Шкендија – Вардар во 9. коло

пред 2 недели
Провокација за навивачите на Реал

ФОТО: „Кралевите“ добија нов грб по најновата ВАР помош во Ла Лига

пред 1 месец
По победата над Бетис

Зидан: Никогаш не се мешам во судиските одлуки, нема да го сторам тоа и сега

пред 1 месец
Срспките судии го кренаа гласот

На српските судии им дојдоа преку глава притисоците од Звезда и Партизан

пред 1 месец
Викендов се игра 6. коло во ПМФЛ

Стојчевски го суди скопското дерби Македонија – Вардар

пред 1 месец
Дербито во недела од 16 часот

Влахо го суди неделното дерби Вардар – Шкупи

пред 2 мес.
На обука 36 судии

Од сезонава ВАР и во Бугарија, напредокот мора да се следи

пред 2 мес.
Прво финале за 44-годишниот Италијанец

УЕФА избра италијански судија за финалето Баерн – ПСЖ

пред 2 мес.
Одредени се судиите за 3 коло во ПМФЛ

Бартон ќе им суди на Вардар и Силекс, Ставрев делегиран во Тетово

пред 2 мес.
Првиот меч во Скопје на 29 август

Косовци и Романци ќе му судат на Металург

пред 2 мес.
новата сезона започнува утре

ПМФЛ: Ставрев главен на првиот меч во новата сезона, Вардар го пречекува Борец (ФОТО)

пред 3 мес.
французинот се налути и ги нападна новинарите

Зидан: Кога тврдите дека нашиот успех се должи на судиски одлуки, грешите!

пред 4 мес.