Tag: судија
успешен и надвор од фудбалските терени

Најбогатиот судија во светот суди на финалето на Евро. Еве како тој заработи 13,4 милиони евра

пред 2 недели
прво големо финале на еуро за него

ЕУРО: Финалето меѓу Англија и Италија ќе го суди добро познато име!

пред 2 недели
имаше што да каже по натпреварот

Нејмар: Недозволиво е овој арогантен судија да суди во полуфиналето на Копа Америка

пред 3 недели
дел од соработката помеѓу уефа и конмебол

Многумина се прашуваат што прави Аргентинскиот судија на Евро 2020? Одговорот пристигна

пред 1 месец
интересен избор

ФОТО: Аргентински судија ќе ја дели правдата на мечот Македонија – Украина

пред 1 месец
македонија не загубила со швеѓанецот како главен судија

ФОТО: Швеѓанецот Екберг ќе и суди на Македонија против Австрија, втор пат и суди на македонската репрезентација

пред 1 месец
унгарецот пул денес ненадејно почина

Почина еден од најдобрите фудбалски судии на сите времиња

пред 2 мес.
ПОЗНАТИ АРБИТРИТЕ ЗА ДВЕТЕ ФИНАЛИЊА

УЕФА одлучи: Шпанец ќе го суди финалето на Лигата на шампионите, Французин ќе биде главен во Лига Европа

пред 2 мес.
ова болеше многу...

ВИДЕО: Упссс…Митревски со пета го погоди судијата во незгодно место, ова е хит на интернет

пред 3 мес.
Интересна случка во Израел

ФОТО: Израелски судија сака да стане жена

пред 3 мес.
ВИСТИНСКИ ПОТРЕС ПРЕДИЗВИКА ГОЛОТ НА ПОРТУГАЛЕЦОТ

Скапо го чинеше: Судијата кој не му го призна голот на Роналдо доби отказ

пред 3 мес.
Гркот незадоволен од судиските одлуки

ВИДЕО: Скандал во Монте Карло

пред 3 мес.
тренерот на барселона разоаран од судиите

Куман бесен: ВАР во Шпанија не постои, зошто не е досуден пенал за Барселона

пред 3 мес.
судијата беше цел на потсмев, но сега ...

ФОТО: Судијата бараше автограм од Халанд, имал добра причина за тоа

пред 4 мес.
Досега невидено во Лигата на шампионите

ВИДЕО: Судијата му побара автограм на Халанд, ќе има ли санкции?

пред 4 мес.
ВАЖИ ЗА МНОГУ АВТОРИТЕТЕН

ВИДЕО: Ова е физички најсилниот судија- се прослави прекинувајќи натпревар поради хомофобија

пред 4 мес.