Tag: суперкуп
девета титула во суперкупот за „старата дама“

ВИДЕО: Роналдо неверојатен, Јувентус го победи Наполи во Суперкупот

пред 3 дена
супер пресметка во суперкупот

ФОТО: Официјални состави за Јувентус – Наполи, Елмас резерва

пред 3 дена
тандемот икарди-нејмар за победа на „светците“

ВИДЕО: Покетино со прва титула, ПСЖ победи во Суперкупот на Франција

пред 1 нед.
Севиља ги врати влезниците

Навивачите на Баерн во карантин по Суперкупот

пред 4 мес.
португалецот никогаш не загубил два пати во борба за трофеј

Роналдо се исфрустира, запиша негативен рекорд со Јувентус

пред 7 мес.
Познат освојувачот на Суперкупот

ФОТО: Додека пандемијата владее во светот, Таџикистан го започна фудбалскиот шампионат

пред 10 мес.
Прекината црната серија на Милан

После цели четири години, Милан не загуби од Јувентус

пред 11 месец
Некој помалку, некој повеќе

Стана познато по колку пари ќе добијат учесниците на завршениот шпански Суперкуп

пред 1 година
Колекционер на трофеи

Зинедин Зидан го освои 10 трофеј како тренер на Реал, за втор резултат во историјата на клубот

пред 1 година
Денес ќе се види

Серхио Рамос: Не е коректно да го викаме Атлетико непријател, тој е само ривал

пред 1 година
Решена судбината на Валверде?

Гонсало Миро: Валверде ќе ја напушти Барселона на крајот од сезоната

пред 1 година
Како последица од поразот против Атлетико...

Демантирани се гласините за можната оставка на тренерот на Барселона Валверде

пред 1 година
Се тресе столчето на Валверде

Шок за Валверде, Барселона преговара со Чави Ернандез за тренерското место во клубот

пред 1 година
разочарувачки ден за „Каталонците“

Првпат, по 21 година, Барселона загуби средба на која водела на 10 минути до крајот

пред 1 година
Меси нервозата ја истури на Феликс

ВИДЕО: На средбата меѓу Барселона и Атлетико се случи конфликт меѓу Меси и Феликс

пред 1 година
За се има првпат

Атлетико првпат под раководство на Симеоне и даде три гола на Барселона на еден натпревар

пред 1 година