Tag: Суперлига
тимот од автокоманда подготвува силен тим

ОФИЦИЈАЛНО: Металург ги престави браќата Ниокас

пред 2 дена
гравина го предупреди јувентус

Ќе го исфрлиме Јувентус од Серија А ако не се повлече од Суперлигата!

пред 1 нед.
еурофарм пелистер со ново засилување

Кубанецот Реиние Табоада од Данкерк потпиша за Еурофарм Пелистер

пред 1 нед.
уефа жестоко ќе удри по јувентус, реал и барселона

Најава за можната казна, Јувентус, Барселона и Реал драконски ќе бидат санкционирани од УЕФА

пред 1 нед.
тимот од кисела вода од следната сезона во елитата

Ангели официјално нови прволигаши во кошаркарската суперлига

пред 1 нед.
Продолжува приказната со Суперлигата

УЕФА се договори со девет од критичните, Јуве, Барса и Реал ќе бидат санкционирани

пред 2 недели
Екипите со најмногу трофеи во ЛШ, остануваат без настап во истата?!

УЕФА најави суспензија за четири екипи од ЛШ, причината е настап во новоформираната Суперлига

пред 2 недели
металците поразени на домашен терен

ФОТО: Куманово го победи МЗТ после пет години и го отпиша од второто место

пред 2 недели
Во иднина, на островјаните ќе им биде забрането да „експериментираат“.

Премиер лигата им забрани на клубовите да се приклучат на проекти од типот на Суперлигата

пред 2 недели
ИДЕЈАТА Е ПОРАДИКАЛНА ОД СИТЕ ДОСЕГАШНИ

Мино Раиола е за Суперлигата, но смета дека клубовите погрешиле: Ја објасни споредувајќи го Реал со Ферари

пред 2 недели
„металците“со важен триумф

МЗТ Скопје славеше над Еуро Никел и го симнаа од втората позиција

пред 3 недели
САКАЛ НАЈДОБРИТЕ ДА ГИ ГЛЕДА НА „САН СИРО“

Капело за Суперлигата: Тоа е идеја на Силвио Берлускони стара 30 години

пред 3 недели
ОЖИВУВА ЛИ ПОВТОРНО СУПЕРЛИГАШКАТА ИДЕЈА?!

Од Интер се жалат за парите: Ваква ситуација не може да преживее ниту еден клуб, спас е Суперлигата

пред 3 недели
ФЛОРЕНТИНО ПЕРЕЗ НЕ СЕ ОТКАЖУВА

Зидан мораше да одговори и на ова прашање: Перез знае што ми е во срцето и што мислам за Суперлигата

пред 3 недели
Италијанската фудбалска федерација со остри мерки

Италијанците со радикални мерки: Кој сака Суперлига нема да игра во Серија А

пред 3 недели
Легентата на Арсенал удри по „топчиите“

Анри: Повеќе не го препознавам мојот Арсенал

пред 3 недели