Tag: светски рекорд
Втор резултат на сите времиња

Рекордот на Јан Железни „преживеа“, копјето на Фетер леташе 97.76 метри

пред 10 мес.
Падна рекордот стар 16 години

ВИДЕО: Џошуа Чептегеј го урна светскиот рекорд на 5.000 метри

пред 10 мес.
Момчето познато под надимакот „Мондо“

ВИДЕО: Швеѓанецот Дуплантис постави нов светски рекорд во скок со стап во сала

пред 1 година
новото најдобро време е 26 минути и 38 секунди

Чептеги постави нов светски рекорд на 10 километри со подобрување за шест секунди

пред 2 години
извонреден резултат на американците

Светски рекорд на Американците на 4X400 мешано

пред 2 години
Каталонците имаат со што да се пофалат

ФОТО: Барселона ќе стане првиот клуб со буџет од над една милијарда евра

пред 2 години
На СП во јужна Кореја

Американците соборија уште еден светски рекорд

пред 2 години
НА СП ВО Гвангжу

ВИДЕО: Злато и светски рекорд на женската пливачка штафета на Австралија

пред 2 години
СРУШЕН УШТЕ ЕДЕН СВЕТСКИ РЕКОРД

ВИДЕО: Унгарецот Милак го собори светскиот рекорд на легендарниот Фелпс

пред 2 години
На 100 метри градно

ВИДЕО: Британецот Адам Пити постави нов светски рекод

пред 2 години
Одигран најлудиот фудбалски натпревар

68 часа фудбал, а резултат? 399:369

пред 2 години